Usta Yadigari Saatine Gözü Gibi Bakıyor

Tam tamına 60 yaşında olan Duvar Saat’i tıkır tıkır çalışıyor. Saat başlarında “Ding -Dong” sesi ile bıkmadan usanmadan insanlara hizmet ediyor.

Yenicami semtinde köftecilik yapan Kamil Aydın ve kardeşi, güreş il temsilcisi Bahattin Aydın’ın gururu haline gelen duvar saati Hislon marka ve artık bu tür saatleri bulmak çok zor.

Kamil Aydın piyasada satılan benzeri duvar saatleri makinelerinin normal pille çalıştığını belirterek “Bizim emektarınız anahtarla kurulan cinsten. Makinesi dişlilerden oluşuyor. Saatimiz tam 60  yıllık. Ayda bir yağlıyorum. Benim için sanki bir bebek.“ şeklinde konuşuyor.

Ustasından Hatıra Kalmış

Kamil Aydın 60 Yaşındaki Duvar Saat’inin kendisine ustasından hatıra kaldığın belirterek şöyle konuşuyor: "Adapazarı’nın en eski ıslama Köfte Ustası rahmetli  Ali Burçak benimde ustamdı. Kendisi ile yıllarca  çalıştım. Daha sonra kendi iş yerimi kurdum. Kardeşim Bahattin Aydın ile birlikte çalışıyoruz. Bu saat bana ustamdan kaldı. İki yönlü hatırası var. Ustamın yadigarı, artık tarihi olması. Saatim her saat başı Ding-Dong diye çalmaya başlayınca bende ustamı rahmetle anıyorum”.

Adahaberajansı -  Suat Beyenal

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]