Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Unutulmayacak Kazalar!

Sakarya'nın Geyve ilçesinde hemzemin geçitten geçmeye çalışan TIR'a yolcu treni çarptı. Kazada kamyon sürücüsü ile ikinci makinist yaralandı.

Kaza, bu sabah Ali Fuat Paşa beldesi ile Pamukova ilçesi arasındaki hemzemin geçitte meydana geldi. CİHAN muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara - İstanbul seferini yapan 11021 sefer sayılı Fatih Ekspresi, hemzemin geçitte Burhan Rasimoğlu'nun kullandığı 34 VAS 11 kum yüklü TIR'a çarptı. Kazada TIR'dan son anda atlayan sürücü Rasimoğlu ile ikinci makinist Mürsel Dürgel yaralandı. Yaralılar 112 ambulanslarıyla Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazanın ardından kapanan tren yolunu ulaşıma açmak için TCDD ekipleri yoğun çaba sarfetti. Trenin 300 metre sürüklediği TIR, iş makinesi yardımıyla lokomotiften ayrıldı. Yolun açılmasının ardından tren başka bir lokomotifle Alifuatpaşa Tren İstasyonu'na çekildi. Hasar gören lokomotifin değiştirilmesinin ardından tren yoluna devam etti.

Trenin çarpma meydana gelmeden önce sürekli siren çaldığını söyleyen yolculardan Hüseyin Horosan, "Kaza esnasında uyuyordum. Tren 10 saniye kadar sürekli siren çaldı. Sonra büyük bir gürültü duyduk. İndiğimizde TIR'a çarptığını gördük. TIR'ın dorsesi geçitte kalırken çekicisi sürüklendi. Büyük tehlike atlattık." diye konuştu.

Kamyon sürücüsünün alkollü olduğu iddia edilirken kazayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Sakarya'da son iki günde meydana gelen trafik kazaların da ise 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Kazalarla ilgili haberler için tıklayın.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]