Ünlü siyasetçinin kardeşinin sır dolu ölümü

İstanbul’da vücudu yanmış halde kendi imkanlarıyla hastaneye başvuran Sakaryanın tanınmış siyasetçilerinden Kamil Özkan'ın kardeşi Fatoş Özkan, 45 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Hastanede kaldığı süre boyunca başına ne geldiğiyle alakalı ifade veremeyen Fatoş Özkan, memleketi Sakarya’da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Ağabey Kamil Özkan ise konunun takipçisi olacaklarını söyledi. İstanbul’da tek başına yaşayan 45 yaşındaki Fatoş Özkan, yaklaşık 45 gün önce vücudunun neredeyse tamamı yanmış bir şekilde Kartal Eğitim ve Araştırma Dr. Lütfü Kırdar Yanık Tedavi Merkezine başvurdu. Kendi imkanlarıyla ulaşabildiği hastanede durumu ağır olduğu için uyutulan Fatoş Özkan, yoğun bakımda süren 45 günlük yaşam savaşını kaybetti. Evinde ve iş yerinde yangın belirtisi olmayan, hastaneye ilk geldiğinde de durumu hakkında konuşmayan Fatoş Özkan'ın nasıl yandığı ya da yakıldığı ise bilinmiyor.

Cenaze namazı öncesinde taziyeleri kabul eden ağabey Kamil Özkan, “Kadınların, Fatoşumun sahipsiz olmadığını göstereceğim. Bununla ilgili büyük mücadele vereceğim. Hem failleri bulunacak hem de gereken cezaya çarptırılacaklar. Kardeşim hastanede kaldığı süre boyunca aydınlatamadı ama biz aydınlatacağız” dedi.

Genç kadının cenazesi öğle namazına müteakip Emir Sultan Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından memleketi Sakarya’da toprağa verildi.

Polis ekipleri olayı araştırıyor.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]