Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Ünlü müzisyenden piyano resitali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Ziya Taşkent Konser Salonu’nda sahne alan klasik müziğin usta ismi Tuluyhan Uğurlu, sevenlerini mest etti.

Konserin ardından kısa bir konuşma yapan Uğurlu, Ziya Taşkent Konser Salonu ve kültür merkezlerini çok beğendiğini belirtti.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Kültür Sanat Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Yasin Börekoğlu’nun sergisi ile başlayan ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz?” adlı oyunla devam eden etkinliklerde, klasik müziğin usta ismi Tuluyhan Uğurlu konseri gerçekleştirildi. Ziya Taşkent Konser Salonu’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Büyükşehir Bürokratları ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Unutulmaz dakikalar


Sakaryalı sanatseverler, Ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu’nun repertuarı ile unutulmaz dakikalar yaşadı. Tuluyhan Uğurlu, muhteşem geçen konserin ardından dakikalarca alkışlandı. Konserin sonunda kısa bir konuşma yapan ve Ziya Taşkent Konser Salonu’nu çok beğendiğini ifade den Uğurlu, “Çok güzel bir konser salonu olmuş burası. Akustiği de çok güzel. Şehri gezerken gördüğüm kültür merkezleri de ayrıca çok güzel. Ve özellikler sizler. Bu kadar ağır bir repertuarı inanın Oslo ve Kopenhag’da bu kadar iyi dinleyecek bir dinleyici yok. Eğer bugün hoşnut olduysanız ne mutlu bana. Bu aslında sizlerden gelen enerji ile olmuştur. Ben bu enerjiyi ne kadar yansıtabiliyorsam o kadar varım, o kadar sanatçıyım. Minnettarım geldiğiniz için” diye konuştu.
Konferansın sonunda Uğurlu’ya teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, “Çok kıymetli üstadımızın konseri ile çok keyifli ve unutulmaz bir akşam geçirdik. Sayın Tuluyhan Uğurlu’ya çok teşekkür ediyoruz. Tüm misafirlerimiz adına Sayın Uğurlu’ya hediyemizi takdim ediyorum” şeklinde konuştu ve Tuluyhan Uğurlu’ya üzerinde Sakarya’yı tanıtan simgelerin yer aldığı minyatür çalışması takdim etti.
9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle