Üniversitelilere 'Kısa Dönem' Uyarısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, üniversitelere gönderdiği yazıyla,çok hassas bir konudan dolayı öğrencilerin uyarılmasını istedi.İşte o hassas konu...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, üniversitelere gönderdiği yazıyla, 'elektrik hırsızlığı' yapan üniversite mezunlarının, yedek subay hakkını yitirip, askerlik görevlerini 15 ay er olarak yapmak zorunda kaldığını belirterek, öğrencilerin uyarılmasını istedi.

Hayat pahalılığı altında ezilen ve çareyi kaçak elektrik kullanmakta bulan üniversite öğrencilerinin ileride kötü sürprizlerle karşılaşmamaları için YÖK harekete geçti. Milli Savunma Bakanlığı'nın uyarısıyla üniversitelere bir yazı gönderen kurum, öğrencilerin, mezuniyetin ardından askerlik görevini yaparken kötü sürprizlerle karşılaşmalarının önlenmesi için bilgilendirilmelerini istedi. YÖK, üniversitelerden "yüz kızartıcı suç" işleyen üniversite mezunlarının yedek subay yapılmadığını, yapılan inceleme sonucu bu durumdaki kişilerin büyük bölümünün öğrenciliği sırasında kaldığı evlerde ya kendileri ya da kapatmayı ihmal ettikleri için üzerlerinde görünen saatlerden yapılan elektrik hırsızlığı olduğunun saptandığını belirtti.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]