Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Uncuoğlu: "Şehrimiz için güç birliği yapmalıyız"

AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Meclis Başkanı Akgün Altuğ’u ziyaret ederek, SATSO’nun yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

SATSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Orhan Yılgenci, Günay Güneş, yönetim kurulu üyeleri;Nadir Öztürk, Emrullah Terzioğlu, Burhan Akçam, Ömer Arslan, Ertuğrul Öztürk, Yunus Tever, Murat Can, Fatma Aygün’ün de hazır bulunduğu ziyarette, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, SATSO’nun en eski ve köklü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, “SATSO, vizyon ve ufuk anlamında hepimizin önünde olmuş bir kurumumuz. Ülkemizde yaşanan değişim ve gelişime çok güzel ayak uydurdu” dedi.
Bugün artık farkındalık çağındayız diyen Uncuoğlu, “SATSO’da ciddi bir vizyon değişikliği oldu. Bilinen ezberlerin dışına çıkıp, paydaşlarını geniş tutan bir koordinasyon içinde olmalıyız. Şehrin gelişimine vizyon katacak hamleler yapmalıyız. Bugün tek bir irade ile sorunları çözemiyorsunuz. Bizim geleneksel yapımız bunun önüne geçiyor. Siyaset sopasıyla bir yere kadar. Bürokrasinin üzerindeki hantal yapının kalkması gerek” şeklinde konuştu. Uncuoğlu, ayrıca SATSO’nun sanayi alanında yaptıkları çalışma ve hizmetleri de çok başarılı bulduğunu söyledi.

SATSO olarak Sakarya’nın ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak adına yönetim olarak yoğun mesai harcadıklarını belirten SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Gelin el ele, kol kola olalım. Projeleri gerçekleştirelim . Pes etmeyelim” şeklinde konuştu.

SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ da, Türkiye’nin hedeflediği 2023 vizyonuna ortak bir çalışma yapmayı teklif ederek, “Bu şehir nasıl gelişecek, vizyonu ne olacak. Hep birlikte bir yol haritası çizelim” dedi.

Stratejik projeleri almak için lobinin önemini dile getiren AK Parti İl Başkanı Uncuoğlu, “Biz bir araya gelerek, şehrimizin menfaatleri için güç birliği yapmamız gerek. Bunda bizim de eksikliğimiz yok demiyorum,güçlü bir lobiye sahip olmalıyız” şeklinde konuştu.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle