Ülkemiz ve Bilim Dünyası Yasta

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Durman mesajında Türkiye’nin yetiştirdiği ender bilim adamlarından Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nu kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek,  “Sayın Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kocaeli’de pırıl pırıl bir Üniversite Kampüsü Yerleşkesini inşa ederek ebedileşmiştir. Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği’nin kurulmasında önemli katkıları olan değerli hocamız, özellikle Sakarya ve Kocaeli Üniversiteleri arasında akademik ve sosyal alanlarda işbirliğinin gelişmesine de büyük katkılar sağlamıştır.  Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun vefatı ülkemiz ve bilim dünyası açısından önemli bir kayıp olmuştur. Başta Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu olmak üzere, Kocaeli Üniversitesi mensuplarına ve vefat eden değerli bilim adamımızın yakınlarına sabır ve metanet temenni ediyor, merhuma Tanrı’dan rahmet diliyorumdedi.
 
Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu, uzun süreden beri tedavi gördüğü kolon kanseri hastalığına  yenik düşerek bu sabaha karşı yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun vefatı nedeniyle Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir veda töreni düzenlendi.

Komsuoğlu’nun cenazesi yarın Ankara Kocatepe Camii’nde Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]