Ulaşımda "J Plaka" dönemi başladı

7 yıl önce
Özel halk otobüslerinde başlatılacağı duyurulan J Plaka Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri paylaşan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “UKOME kararıyla tek tip plaka uygulaması J Plaka’yı kısa süre içerisinde hayata geçireceğimizi duyurmuştuk. J Plaka, kriterleri taşıyan araçlara verilmeye başladı. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, daha önce açıklanan ve özel halk otobüslerini kapsayacağı duyurulan ‘J’ plaka uygulaması ile ilgili son gelişmeleri açıkladı. Pistil, “Ulaşımda başlattığımız değişim ve dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. UKOME kararıyla tek tip plaka uygulaması J Plaka’yı kısa süre içerisinde hayata geçireceğimizi duyurmuştuk. J Plaka, kriterleri taşıyan araçlara verilmeye başladı. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Fatih Pistil açıklamalarına şöyle devam etti; “Şehir genelinde yaklaşık bin 200 özel halk otobüsünde farklı plakalar kullanılmaktaydı. Bu doğrultuda aldığımız UKOME kararı ile özel halk otobüslerinde tek tip plaka uygulamasını başlattık. Yönetmelikte belirlenen şartları taşıyan esnafımız ‘J’ plaka uygulamasından yararlanabilecekti. Hamdolsun örnek bir uygulama oldu. Bununla birlikte yine özel halk otobüslerinde tek renk uygulamasını daha önce hayata geçirmiştik. Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşımaya bir standart kazandırdık. Kurumsal, etkin, vatandaş memnuniyetini önceleyen, verimli çalışmalara imza atıyoruz. Ulaşımda zamanın gerekliliklerine uygun uygulamalarımızı bir bir hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”