Ücretsiz yaz kampı başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 12-15 yaş grubundaki öğrencilere yönelik ücretsiz olarak düzenlenen “Doğada Yaşam ve Gelişim Kampı”, Arifiye İl Ormanı’nda başladı. Kurulan 132 kişilik çadırlarda birçok eğitim verilen öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan ve Başkan Danışmanı Ekrem Gül ziyaret etti. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nce 12-15 yaş grubundaki öğrencilere yönelik ücretsiz olarak düzenlenen “Doğada Yaşam ve Gelişim Kampı”, Arifiye İl Ormanı’nda başladı. Üç dönem halinde gerçekleştirilecek kampın ilk grubu Kent Meydanı’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle kamp alanına taşındı. Kamp alanına gelen gençleri eğitmenleri karşılayarak kamp hakkında bilgilendirmelerde bulundu. İlk etkinlik olarak çadır kurma eğitimi seçildi ve gençlerin çadır kurmaları sağlandı.

Hafta boyunca süren kampta; voleybol, futbol, canlı langırt, tırmanma dağı, el işi çalışmaları, halk oyunları, oryantiring (harita ve pusula yardımı ile yön bulma), iz sürme, yıldız eğitimi, kontrollü ateş yakma, balık tutma, yüzme, müzik ve tiyatro, çuval yarışları, ip çekme oyunları, masa tenisi, dart, çadır kurma ve toplama, kamp malzemesi bakımı, gece yürüyüşü, bisiklet turu, ilkyardım, trafik, kişisel beceri sergileme (tiyatro, şiir, herhangi bir enstrüman çalma) v.b. değişik rekreatif etkinlik ve oyunlar, alanında uzman eğitmenlerce verildi. Ayrıca Selim Gündüzalp ve Harun Burucu tarafından doğa ve insan sevgisi ile ilgili seminerlerin ayrıca verildiği kampın ilk grubu 22 Haziran Cumartesi günü sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan ve Başkan Danışmanı Ekrem Gül, Yaz Kampı’nı ziyaret etti. Fatih Turan, Geçlik ve Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem’den bilgi alırken gençlerle yaptığı konuşmada; yaz kampında alınan eğitimlerin sosyal yaşama büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Turan, yardımlaşmanın önemini gençlere anlattı.
Kampa katılan gençlerin ailelerinin de katıldığı “Ateş Gecesi” eğlenceli geçti. Gençler hafta boyunca öğrendiklerini ailelerine gösterme fırsatı buldu.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]