Tuzla ve Güllük Mahallelerine Temalı Park yapılıyor

Adapazarı Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Tuzla ve Güllük Mahalleleri’nde yapılan Temalı Park çalışmalarını inceledi.

Adapazarı Belediyesi, Şeker, Ozanlar ve Sakarya Mahallesi’nden sonra dördüncü ve beşinci Temalı Parklarını Tuzla ve Güllük Mahallesi’nde yapıyor. Park çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Özüm, Park ve Bahçeler Müdürü Nigar Bal’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Park ve Bahçeler Müdürü Nigar Bal, Tuzla Mahallesi’nde yapılan paktın 5 dönümlük bir arazi üzerine yapıldığını ifade ederek, içersinde Basketbol, Mini Futbol Sahası, Spor Aletleri, Etkinlik Çayırı, Kamelya ve Piknik Masaları ile çocuklar için eğlenceli oyun gruplarının bulunduğunu söyledi.

Yeni Parklar

Belediyenin tüm birimlerinin mahallelerde çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Başkan Yardımcısı Özüm, “ Fen İşleri Müdürlüğümüz mevcut mahalleler ve yeni bağlanan ORKÖY’lere asfalt atarken, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz de 22 mahallede gerek bozulan parkları onararak gerekse yenilerini yaparak aralıksız çalışıyor.”diye konuştu.

Hizmette ayrım yok

Adapazarı Belediyesi olarak ilçe sınırlarında bulunan tüm mahallelere eşit hizmet götürmeye dikkat ettiklerini kaydeden Özüm, “ Belediyemiz tarafından daha önce Şeker, Ozanlar ve Sakarya Mahalleleri’ne yapılan Temalı Parkların farklı bir örneğini Tuzla ve Güllük Mahalleleri’nde yapıyoruz. Çocukların eğlenebileceği büyüklerin ise sporlarını rahatlıkla yapabileceği iki parkımızı da 1 ay içerinde bitirerek tamamen hizmete açacağız.”dedi. Temalı Parklarda şimdiden oynamaya başlayan çocuklar ve mahalle halkı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’ye teşekkür etti.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
498e1cc58fbd0812c969d6b2b6cacc81@