Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

TÜVASAŞ'ın 2008 Hedefleri

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, 28 Ocak- 1 Şubat 2008 tarihleri arasında Daire Başkanlıkları ve Fabrika Müdürlüklerinin 2007 yılı faaliyetleri ve performanslarına yönelik analizlerin yapıldığını, 2008 yılı hedeflerinin belirlendiği sunum toplantılarının tamamladığını söyledi.

Tüm üst düzey yöneticilerin katıldığı brifinglerde ana hatları ile 2007 yılında yapılan faaliyetlerin değerlendirilerek, üretim performansına etki eden hususların analizlerinin yapıldığını belirten Ertirayki, 2008 yılı hedef ve stratejileri ile ilgili, birimlerin tespit ve önerilerinin belirlendiğini kaydetti.

TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, fabrikanın Eğitim ve Konferans Salonu'nda bir haftadır devam eden brifinglerin sona erdiğini söyleyerek, “Yönetim anlayışımız içinde yer alan açıklık, katılım, sorumluluk ilkeleri ile 2007 yılı faaliyetlerinin, hem üretim hem de çalışanların performansı yönünden değerlendirilmeleri yapılmış ve 2008 yılı programına göre hedef ve stratejiler oluşturulmuştur. 2007 yılı her açıdan başarılı bir yıl olmuştur. Yolcu vagonu imalatı, onarımı ve modernizasyonunda en yüksek verimliliğe ulaşılmıştır. 2007 yılında 90,8 milyon dolar satış geliri ile TÜVASAŞ tarihinin en yüksek değerine ulaşılmıştır. Kurulum aşamaları 2007 yılı içinde tamamlanarak 2008 yılı başında uygulamasına geçilen Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) programı ile üretimin her aşamasında elektronik ortamda takip ve denetim yapılacaktır.

TÜBİTAK tarafından kabul edilen ve deneysel gerilme analizleri için çalışmalara başlanan 'Yolcu vagonlarının statik ve dinamik yükler altında incelenmesi' projemiz hayata geçirilmeye başlanmıştır. Yine mühendislerimizin yurt dışına gidecek yolcu vagonları için UIC şartlarında gerçekleştirdiği gerilimli konverter ve güç kaynağı prototipi imal edilerek yol testlerine başlanmıştır. TÜVASAŞ, çağın gerektirdiği en son teknolojileri üretimin her aşamasında kullanmaktadır. 2008 yılının, 2007 yılında yaptığımız çalışmalar neticesinde daha yoğun geçeceği görülmektedir. Belirlenen programın yanında dış pazarlardan iş almamız halinde daha fazla iş gücüne ihtiyacımız olacağı anlaşılmaktadır. Ancak hep birlikte azimle çalışmalarımıza devam ederek başarılarımızın artarak devam edeceğine inanmaktayım” dedi.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]