Türkiye'nin Her Yerine Fiber İnternet Geliyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 2023'te Türkiye'nin her yerine fiber internetin ulaşacağını  ve bu yıl sonuna kadar da yüzde 90'ının tamamlanacağını söyledi.

CloudTalk Online 2021 isimli bulut teknolojisini içeren çevrimiçi etkinliğine katılan Sayan, günümüz dünyasında teknolojik yetkinliğin bütün sektörler için rekabet gücü açısından mutlak bir belirleyici konumunda olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'DEKİ HER MAHALLEMİZİN YÜZDE 90'INDA FİBER OLACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 2021 yılında fiber internet altyapısı ile ilgili önemli ilerlemelerin gerçekleştirileceğini ifade ederken, "5G'nin ülkelerin geleceğini etkileyecek derecede kritik bir teknoloji haline geldiğini düşünüyoruz. Ama 5G için olmazsa olmaz iki şart var. Bulut bilişim hizmetleri, veri merkezlerimiz, bunlara ulaşabilecek 5G baz istasyonundan sonra fiber ağ, ülkemizin fiber ağlarla örülmesi.

Bu noktada özellikle 2021'in çok büyük bir atılım yılı olduğunu paylaşmak istiyorum. Bizim operatörlere yaptığımız yönlendirmelerimizde çok net söyleyebilirim ki bu sene sonuna kadar Türkiye'deki her mahallemizin yüzde 90'ında fiber olacak. Yüzde 90'ı yeterli görmüyoruz. 2023 hedefimiz yüzde 100 olacak şekilde, bütün mahallelerimizde fiberin olması." açıklamasını yaptı.

İnternet Siteleri
İnternet servis sağlayıcılar
İnternet Kafeler
Fiber optik
internet hizmeti
1 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]