Türk Kızılayı kurban fiyatını 750 lira olarak belirledi

 Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay'ın bu yıl yurt dışında 590 lira, yurt içinde ise 750 lira vekaletle kurban bağışı kabul edeceğini söyledi.

Tiryaki, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türk Kızılayı'nın 150 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzattığını, 2007 yılından bu yana da Kızılay Kurban Modeli ile milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban eti ulaştırdığını belirtti.

Bu yıl da kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekaletlerinden elde edilen etleri, yurt içi ve dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıracaklarını ifade eden Tiyaki, "Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile evlerine, gönüllerine mutluluk vermenin, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız. Artık geleneksel hale gelen ve bu yılki sloganı 'Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün' olan, vekaletle kurban kesim kampanyası ile dini vecibelerini yerine getirmek isteyen hayırseverlerimizin kurbanları, İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Elde edilen etler, vekalet sahiplerinin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak." diye konuştu.

 Türk Kızılayı'nın her dönemde mazlum ve mağdurların yanında olduğuna vurgu yapan Tiryaki, bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için hayırseverlerin vereceği desteğin büyük önem taşıdığını aktardı.

Hayırseverlerin Balkanlar, Asya, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 4 kıta 40 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay'a kurban vekaletlerini verebileceklerini ifade eden Tiryaki, şunları kaydetti:

"Vekaletle kurban kesen kuruluşların, organizasyonları aracılığıyla çok uzak sofraları şenlendiriyoruz. Dünyanın çok farklı bölgelerine ve çok uzak kıtalara, farklı insan topluluklarına Anadolu'nun bereketini hep beraber taşıyoruz. Gelin bu bayram iyiliğin amiral gemisi olan Türk Kızılay'ına vereceğimiz kurban vekaletleri ile gönül köprüleri kuralım. Bekleyen değil 'Beklenen' olarak, bizi bekleyen mazlum coğrafyalardaki halkların evlerini bayramda şenlendirelim ve sevindirelim. Bu yıl 85 bin yurt içi, 170 bin de yurt dışı olmak üzere 255 bin kontenjan ayrıldı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yine büyük bir özveri ve gayret ile genel merkezimiz en uygun fiyatlarla halkımıza kurban kesme imkanı sunuyor. Hayırseverlerimiz, yurt içi bir hisse kurban vekalet bedeli olarak 750 lira, yurt dışı kurban vekalet bedeli için 590 lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlarımız 168 çağrı merkezini arayabilecekleri gibi, www.kizilay.org.tr web sayfasından ve Sakarya şubesi tarafından hizmete alınan 0264 777 2868 numaralı Bağış ve Bilgi hattından da bağışlarını yapabilecek."
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]