Türk Kızılayı kurban bağışlarını bekliyor

Türk Kızılayı’nın bu yılda başlattığı vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına ilgi her geçen gün artıyor. Erenler Şubesi Başkanı İsmail Ergül, bugüne kadar hisse ve kurban bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür etti. 
 
Genel Merkez tarafından başlatılan kurban bağış kampanyasının ilgi gördüğünü belirten Başkan Ergül, “Kurban kesim bedelleri yurtiçinde 690, yurtdışında 435 lira olarak belirlenmiştir. Kurban bedellerine taksit uygulaması da yapılmaktadır. Kurban etleri İslami ve insani kaideler gözetilerek, noter ve din görevlisinin huzurunda vekalet yoluyla kesiliyor. Vatandaşımız gönül rahatlığı için kurbanını bağışlıyor ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını biliyor” dedi. 

Başkan Ergül, “Kesilecek kurbanlıkların etleri, Et ve Süt Kurumu kombinalarında pişirilerek kavurma ve kuşbaşı haline getirilerek, 800 gramlık konserveler halinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.  Vekalet verme yoluyla gerçekleştirilecek kurban bağışları her evresi kurbanı veren kişi tarafından takip edilebilecek. Kesimler gerçekleştikçe, cep telefon numarasını bağış birimimize veren bağışçılarımıza SMS ile bilgi verilecek” dedi.

Ergül, “Bağışçılarımıza şubelerimiz aracılığıyla kurbanlarından tadımlık olarak 800 gramlık kavurma, kesim görüntülerini içeren CD ve teşekkür belgesi ile geri dönüş yapılacak. Kurban bedeli şubemiz1934 Ziraat Bankası Uzunçarşı Şubesi 1868-6063 nolu hesaba yatırılabileceği gibi tüm bankalardaki Kızılay hesabına da yatırılabilir. Yada bağışta bulunmak isteyenler www.kizilay.org.tr sitesini ziyaret edebilirler” dedi.

Bu arada Sakraya’da bazı firmalar, STK’lar ve vatandaşların Kızılay hisse, kurban ve vekaletle bağışta bulunduğuna dikkat çeken Başkan Ergül, “Özel Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi  Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında  Şube Müdürü Funda Şeker 3 pay kurban bağışında bulundu. Bunun gibi tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm kurum ve vatandaşlarımızı Kızılay’ın kurban bağışı kampanyasına destek vermeyi sürdürmelerini istiyoruz” dedi. 
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
f80c8b3590db0248e9aca0ebaddad228@