Turan Koç, Çınaraltı Sohbetlerine katıldı

Kaleme aldığı düşünce yazılarının yanı sıra şiirleriyle de her kesimden okuyucunun beğenisini toplayan Prof. Dr. Turan Koç, Çınaraltı Sohbetleri kapsamında Serdivan’da sevenleriyle buluştu.

Medeniyet Şiirle Yükselir

“Medeniyet” teması ekseninde gerçekleşen söyleşi programında şiirlerinden kesitlerle katılımcıları aydınlatan Prof. Koç, hakikat algısı ve varlık tasavvurları konusundaki düşüncelerine de değinerek medeniyetin şiirle kurulduğunu ve ancak onunla ilerleyip, yükselebileceğini söyledi.

Hakikat Anlayışı

İslâm’ın estetik değer telakkisinin, onun bağlı olduğu hakikat anlayışı ile çok sıkı bir ilişki içerisinde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Turan Koç en güzel bir şekilde yaratılmış olan insanın; duygu, düşünce, idrak, sezgi ve ilhamlarını ifade edebilmesi için “ilâhî sanatçı” tarafından çeşitli yetilerle donatıldığını belirtti.

Sahne Fatih Andı’da

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Çınaraltı Sohbetleri’ne 29 Mayıs Salı akşamı Fatih Andı ile devam edileceği belirtilirken, on bir ayın sultanı Ramazan’ın tüm güzelliklerini birlikte yaşamak için tüm vatandaşların Fatih Camii yanındaki alana davetli olduğu bildirildi
turan aküleri
4 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]