TÜMSİAD ‘’Gün kardeşlik günüdür’’

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesinde ‘’Türkiye’nin dünü ve bugünü’’ başlıklı söyleşi TÜMSİAD üyelerinin katılımıyla düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi ve TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Kesik’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşide ‘’kardeşlik vurgusu’’ yapıldı.

TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Kesik ‘’Gün kardeşlik günüdür. TÜMSİAD olarak, kardeşliğimizin tesis edilmesi konusunda dün olduğu gibi bugün de daha fazla çaba sarf eden olacağız. dedi. Sivil toplumun öneminin gün gelecek siyasetin önüne geçeceğini belirten başkan kesik;  Bizler iş adamıyız, istikrarla alakalı mesele bizim en çok önemsediğimiz meseledir. derdimiz siyaset değil ticaret yapmaktır. Yaşanabilir memleketimizde sadece istikrar ve huzur istiyoruz. diye konuştu.

SAÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi ‘’Ateş olan bu coğrafya içerisinde birlik beraberlik içinde tek yürüyen, ayakta kala kala bizim memleketimiz kaldı. Türkiye kaldı. Ve endişeyle bekleniyor bu yaygın Türkiye’ye sıçrayacak mı diye, onun için buna meydan vermeden bu birlik beraberliği yürütmek gerekiyor, kenetlenmemiz lazım. dedi.

Toplantıya; TÜMSİAD Şube Başkan Yardımcısı Nihat Baltaoğlu, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, SATSO eski Meclis Başkanı Adnan Borazancıoğlu, Genç TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Yılmaz, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Semerkand Vakfı temsilcileri katıldı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
304a26324e84c1dc1141195091daa599@