Trafik denetlemeleri işe yaradı

Alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen sürücülere getirilen ağır yaptırımlar verimli olmaya başladı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından yapılan rutin trafik kontrollerinde alkollü sürücü sayısında büyük düşüş yaşanmaya başladı. Haftalık yayınlanan denetim raporlarında, her hafta ortalama 20’ye yakın alkollü sürücünün direksiyon başında tespit edildiği denetimlerde son hafta sadece 3 kişi alkollü olarak tespit edildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin 20-25 Haziran tarihleri arasında yaptıkları denetimlerde 1.862 aracın kontrol edildiği açıklandı.

Yapılan denetimlerde 23 araç trafikten men edilirken, 9 sürücü de çeşitli nedenlerden dolayı mahkemeye sevk edildi. Sürücülere 444 bin 429 TL para cezası kesilen denetimlerde 20 sürücünün sürücü belgesi olmadan direksiyon başına geçtiği ve cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Alkolle ilgili getirilen sıkı denetimler ve ağır yaptırımlar sonucu alkollü olarak direksiyon başına geçen sürücü sayısının ise bariz bir şekilde azaldığı görülürken 6 günlük denetimlerde sadece 3 sürücünün alkollü olarak direksiyon başına geçtiği tespit edildi.

20-26 Haziran tarihleri arasında ekiplerin sorumluluk sahasında 27’si yaralamalı 34’ü maddi hasarlı olmak üzere 61 trafik kazasının meydana geldiği kaydedildi.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]