Trabzonlular Derneği'nde Demircioğlu Dönemi

Sakarya Trabzonlular Derneği'nin 10'uncu Genel Kurulu; hafta sonu dernek binasında yapılan kongre ile gerçekleşti. 2 adayın yarıştığı kongrede; Ahmet Tufan Demircioğlu 261 oyla başkanlığa seçilirken, mevcut Başkan Osman İbrahim Baş ise 216 oy aldı.
 
45 OY FARKLA KAZANDI

Sakarya Trabzonlular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin 10'uncu Genel Kurulu (kongresi); hafta sonu dernek binasında yapıldı. Ali Kaba'nın Divan Başkanlığı'nı yaptığı ve 638 delegenin bulunduğu Sakarya Trabzonlular Derneği'nin kongresinde, toplamda 477 delege oy kullandı. 2 ayrı liste halinde gidilen konrede; mevcut Başkan Osman İbrahim Baş 216 oy alırken, diğer aday Ahmet Tufan Demircioğlu ise 261 oy alarak, 45 oy farkla Sakarya Trabzonlular Derneği'nin Başkanlığına seçildi.
 
ÖRNEK DERNEK YAPACAĞIZ

Seçim sonrası; Sakarya Trabzonlular Derneği'nin yeni Başkanı'nı ilk tebrik eden eski Başkan Osman İbrahim Baş; "Sayın Ahmet Tufan Demircioğlu'nu kutluyorum. Onun bu derneğe çok katkısı olacağına da inanıyorum. Biz seçime kaybetsekte onunla birlikte hareket edeceğiz" şeklinde konuştu. Başkan Ahmet Tufan Demircioğlu ise yaptığı konuşmasında, kendisine oy veren ve vermeyen herkeze teşekkür ettiğini ifade ederek, kazanan Ahmet Tufan Demircioğlu değil, Sakarya Trabzonlular Derneği olmuştur. eski yönetimde olduğu gibi, bundan sonra da hep beraber, birlik ve bereberlik içinde çalışacağız. Bu derneği Sakarya'da ilklere imza atan, örnek bir dernek haline getirerek, tüm Trabzonlu hemşehrilerimizi, aynı çatı altında toplayacağız" diyerek, duygularını paylaştı.
 
YÖNETİM KURULU

Ahmet Tufan Demircioğlu Başkanlığı'ndaki Sakarya Trabzonlular Derneği'nin 25 kişilik yeni Yönetim Kurulu Üyeleri şu ismlerden oluştu: "Şükrü Kol, Yılmaz Öztürk, İmdat Taşkın, Musa Kaim, Veysel Yıldırım, Alparslan Kartal, Ergün Özkan, Tayyip Kaba, Ferhat Reisoğlu, Şener Türkmen, Enver Demirel, Adnan Paşaalioğlu, Cengiz Arslan, M. Kemal Cerrahoğlu, Ali Tever, Hasan Kolenoğlu, Mehmet Piştofoğlu, Necder Güloğlu, Olgun Sert, Fevzi Gürsoy, Ömer Şeker, Mehmet Şahin, Ahmet kemksizoğlu ve Hasan Özer"
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]