Torunlarını Görebilmek İçin İlginç Bir Yola Başvurdu

Asansörler için yeşil etiket
firmalar için katolog
13 yıl önce

Sakarya'da yaşayan Rizeli Tacettin İçduygu, adlı vatandaş torunlarıyla sürekli birlikte olabilmek için 3 katlı iki ayrı evin dairesini tüp geçitle birleştirdi.

Habib isimli oğlunu, 2004 yılında beyin kanaması sonucu yitiren 4 çocuk babası Tacettin İçduygu (62), gelini ve üç torununa oturduğu daireyi verdi.

Eşi ile birlikte yanda bulunan kendilerine ait evin üçüncü katına taşınan İçduygu, torunlarıyla sürekli birlikte olabilmek için ilginç bir yola başvurdu.  

Merdiven Çıkma Derdi 

Her iki daireninin de üçüncü katta olması sebebiyle sürekli merdiven çıkmak zorunda kalan İçduygu, kolaylık olması amacıyla yan yana olan iki binanın üst kattaki dairelerini tüp geçitle birleştirdi. 

Gidip Gelmek Sorun Oluyordu

İçduygu, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, tüp geçit sayesinde iki daire arasında gidip gelirken sürekli merdiven çıkmak zorunda kalmadıklarını söyledi. Tüp geçit sayesinde torunlarını dilediği zaman görebildiğini anlatan İçduygu, "Daha önce karşıki dairede oturuyorduk. Oğlum ölünce biz şimdi kaldığımız daireye geçtik. Oturduğum daireyi de gelinime ve torunlarıma bıraktım. Oturduğumuz daireler yan yana ve üçüncü katta. İlk önceleri geçit düşünmüyorduk. Ancak torunlarım yanımda olsun istedim. Gidip gelmek sorun oluyordu. Gidip gelirken sürekli basamak çıkmak zorunda kalıyorduk. Sonra tüp geçit yapma fikri aklıma geldi." dedi.

İki Ev Bir Ev Oldu

İki daireyi birleştirmek için balkonlar arasında 5 metrelik bir tüp geçit yaptıklarını kaydeden İçduygu, tüp geçitin çok faydalı olduğunu ifade etti. Geçitin çocukların oyun sahası haline geldiğini dile getiren İçduygu, şöyle konuştu: "Geçiti çocuklar kullanacağından dolayı çok sağlam yapmak zorundaydık. Hiçbir şey esirgemeden sağlam bir şekilde yaptık. 1 haftada tamamlandı. 2 bin TL'ye mal oldu. Şimdi bir tane kazan kaynıyor. İki evde beraber yaşıyoruz. Çok faydalı oldu. Her akşam torunlarla beraber oluyorum. Oturmaya bize geliyorlar. Yatmaya evlerine gidiyorlar. Ben istediğim zaman oraya gidiyorum. İki ev bir ev oldu. Öbür türlü aşağıya inip bir daha basamakları çıkmak zorunda kalacaktık. Hepimiz için iyi oldu."