Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

TOKİ Sosyal Konut Projesi'nin Kura Çekim Tarihi Belli Oldu

TOKİ sosyal konut projesinde bugüne kadar başvuru sayısı 7.5 milyonu geçmiş durumda. 31 Ekim'e kadar sürecek olan başvurulara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan vatandaşın merak ettiği soruya da yanıt geldi. Bulut, kura çekimlerinin 31 Ekim'den sonraki ilk hafta yapılacağını açıkladı.
Geçtiğimiz ay detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan TOKİ sosyal konut projesi için başvurular sürüyor. Proje kapsamında ev, arsa ve iş yerleri çekilecek kuraların ardından hak sahiplerine teslim edilecek.
Uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla vatandaşlara satılacak olan konutların temelleri bu yıl sonunda atılacak. Arsa ve iş yerlerinin de dahil edildiği projede konutlar ise 2+1 ve 3+1 şeklinde yapılacak. Projede, 2+1 dairelerin bedeli 608 bin TL olarak açıklandı. Aylık taksitler ise 240 ay vade ile 2 bin 280 TL olarak belirlendi. 3+1 dairelerin fiyatının ise 851 bin TL olduğu projede, bu dairelerin de aylık ödemesi 3 bin 187 TL olarak belirlendi.
7.5 Milyondan Fazla Kişi Başvurdu
Yoğun ilgi gören sosyal konut projesi ile ilgili soruları yanıtlayan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, şu ana kadar projeye 7.5 milyon kişinin başvurduğunu açıkladı. Bulut, "Başvuru bedelleri kuralar çekildikten sonra iade edilecek. Evi olanlar konut ve arsaya başvuramaz." dedi.
11 ay önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle