TOGG'un Satış Modeli Apple Gibi Olacak

TOGG’un iç pazardaki satış yöntemi ise klasik bayilik sisteminden de sadece online satıştan da farklı olacak. Bu noktada, togg’un kendisini bir teknoloji şirketi gibi konumlaması önemli ipuçları veriyor. Henüz netleşmiş değil ama ‘Apple’ benzeri deneyim merkezlerinde kullanıcıların araca temas edip sipariş işlemlerini başlatabileceği bir model geliştiriliyor olabilir. CEO Karakaş da satışla ilgili ipuçlarını şu sözlerle aktarmıştı:
“Şu anda dünyada olmayan deneyim merkezi tarzında bir yapılanma düşünüyoruz. Ne sadece geleneksel bir bayi ne de sadece online satıştan ziyade ikisinin de yer aldığı, harmanlandığı bir deneyim merkezi üzerine düşünüyoruz. Her ilde bunlardan bir tane olabilir. Yine yoğunlukla ilgili olarak planlar değişebilir.”
4 tekerlekli bir akıllı telefon gibi kullanılacak TOGG modelleri için start-up’lardan blok zinciri şirketlerine birçok teknoloji işbirliği de yapılmaya devam ediyor. Son olarak, Paycell ile işbirliğine giden TOGG, mobilite çözümlerine Paycell’in ödeme sistemleri ve dijital finansal çözümlerini de entegre edecek. Böylece TOGG kullanıcıları, ‘TOGG Cüzdan’larını oluşturarak, seyir halindeyken TOGG’un anlaşmalı üye işyerlerinin ürün, servis ve hizmetlerini satın alabilecek. Ayrıca kullanıcılar, Togg’un navigasyon sistemi üzerinden söz konusu işyerlerinde ve elektrikli araç şarj istasyonlarında ödemelerini araçtan inmeye gerek kalmadan kolayca yapabilecek.
5 ay önce
TOGG'un Satış Modeli Apple Gibi Olacak
TOGG'un Satış Modeli Apple Gibi Olacak
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle