Toçoğlu: "Kapı kapı gezip Yeni Türkiye'yi anlatacağız"

Kapı Sistemleri, Otomatik & Seksiyonel Kapı, Çelik Kapı , Garaj Kapıları, Ahşap-Amerikan Panel Kapı
Kapı Sistemleri, Otomatik & Se…
Kapı süsü
çelik kapı sektörü
8 yıl önce
AK Parti 54. İl Danışma Meclisi’nde konuşan Sakarya İl Başkanı Uncuoğlu, “10 Ağustos’ta bu millet, Recep Tayyip Erdoğan’ı kendi sesi olduğu için, Türkiye siyasetinde yeni bir sayfa açtığı için, siyasete itibar kazandırdığı için bilerek, kasten Cumhurbaşkanı yapmıştır” ifadelerini kullanırken, yeni Türkiye inşasının devam edeceğinin altını çizen Başkan Toçoğlu, “Türkiye’nin geleceği bu kadrolardadır. Komşularımıza, dostlarımıza, akrabalarımıza yeni Türkiye’yi anlatacağız. Yeni Türkiye demek; daha fazla özgürlük demek, daha zengin Türkiye, gelişmiş şehirler demek. Yeni Türkiye demek; Balkanlara, Orta Doğu’ya, Kafkaslara sahip çıkan, kendi iç sorunlarını çözmüş, tüm farklılıkları zenginlik gören ve üreten Türkiye demektir” dedi.

AK Parti 54. İl Danışma Meclisi, Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti 22 ve 23. Dönem Milletvekili Erol Aslan Cebeci, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Cumhurbaşkanlığı Seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakarya’da yüzde 69’luk oy oranıyla önemli bir başarının elde edildiğini ifade eden Uncuoğlu, “Milletimiz, sevdalısını, hizmet adamını Çankaya Köşkü’ne uğurladı. Muhalefet partileri bu başarıyı gözden kaçırmak için başka tartışmalara girdiler. Ve bu gayretler, muhalefetin başarısızlığını, milletten ne kadar kopuk olduklarını göstermeye engel olmadı. 10 Ağustos’ta bu millet, Recep Tayyip Erdoğan’ı kendi sesi olduğu için, Türkiye siyasetinde yeni bir sayfa açtığı için, siyasete itibar kazandırdığı için bilerek, kasten Cumhurbaşkanı yapmıştır” diye konuştu.

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongre sonucunu da değerlendiren Uncuoğlu, “AK Parti Türkiye’nin partiler tarihine, demokrasi tarihine çok güzel bir iz bıraktı. Eşi benzeri görülmemiş bir istişareyle partimiz tek adayını belirledi ve 62. Hükümetimizin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’yla yola devam dedi. İnşallah bizler bu emaneti daha yukarılara taşıyacağız. Biliyoruz ki işimiz bitmedi, önümüzde 2015 seçimleri var, hemen ardından 2019 seçimleri gelecek. Bu teşkilatlar canla başla çalışacak, Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara götürmek için yine aynı gayreti sarf edecek” şeklinde konuştu.

Uncuoğlu’nun konuşmasının ardından program, 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde yaptığı veda konuşmasının video gösterimi ile devam etti. Daha sonra Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Keçeoğlu, Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu ve Sakarya İl Başkan Yardımcısı Erdem, teşkilatlar tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Başbakan Davutoğlu için hazırlanan videonun gösterimi sonrasında ilçe belediye başkanları adına söz alan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hamdolsun ki, Türkiye siyasi tarihinin en başarılı çalışmalarını gerçekleştirmiş bir teşkilatın mensuplarıyız. Cumhuriyet tarihinde bu denli büyük başarılar elde etmiş bir başka siyasi parti söz konusu değildir. Sizlerin desteği, duası, mücadelesi, dik duruşu, azim ve kararlılığıyla bugün yeni bir Türkiye inşa ediliyor. Biz, çalışkanlık kadar, iş üretme kadar ahlakı da birinci öncelik gördük. Hem işimizi iyi yaptık hem de işimizi doğru yapmanın gayreti içerisinde olduk. Bugün gelinen nokta için Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Eğer 28 Şubat’ta devletin kapılarının bir bir yüzümüze kapandığı dönemde sız hanım kardeşlerimiz sabrı tavsiye etmeseydi, bu teşkilat mensuplarının ve milletimizin dik duruşu olmasaydı, adalete, milli iradeye, özgürlüğümüze sahip çıkmasaydık, bu günleri göremezdik. Ama biz tüm zorluklara göğüs gerdik, dik durduk. Ve hamdolsun bugünlere geldik. Rüzgar bizim bu tarafta hep sert esti” diye konuştu.

Bu milletin 12 Eylül’de yıkılmadığını, 28 Şubat’ta umutsuzluğa düşmediğini, 27 Nisan’da demokrasiye sahip çıktığını, paralel çete operasyonlarında savrulmadığını hatırlatarak konuşmasına devam eden Toçoğlu, “Biz bu görevlerde olduğumuz sürece milletimize en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Tüm belediye başkanı arkadaşlarım adına söylüyorum, bizim yaptıklarımızı diğerleri zaten hayal dahi edemiyor. Türkiye’nin geleceği bu kadrolardadır.
Komşularımıza, dostlarımıza, akrabalarımıza yeni Türkiye’yi anlatacağız. Kapı kapı gezmeye devam edeceğiz. Yeni Türkiye demek; daha fazla özgürlük demek, daha zengin Türkiye, gelişmiş şehirler demek. Yeni Türkiye demek; Balkanlara, Orta Doğu’ya, Kafkaslara sahip çıkan, kendi iç sorunlarını çözmüş, tüm farklılıkları zenginlik gören ve üreten Türkiye demek. Yeni Türkiye, adalet ve merhametin eşit bir şekilde geliştiği Türkiye demektir” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu’nun ardından söz alan 22 ve 23. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Erol Aslan Cebeci ise, “Sakarya yüzde 69’luk oy oranıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok güçlü bir destek vermiştir. Bu başarı il teşkilatımızın, büyükşehir belediye başkanımızın, yerel organizasyonlarımızın başarısıdır. İnşallah önümüzdeki 2015 seçimlerinde bu çıtayı daha da yükselteceğiz. Bu başarının mimarı il başkanımızı, teşkilat üyelerimizi, sandık görevlilerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıda çok büyük katkıları olan başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Sakarya, bu emeklerle çok daha büyük başarılara imza atacaktır” diye konuştu.