Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Tırmanış Şampiyonası'nda ilk ayak Sakarya'da

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun düzenlediği Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası Finallerinin 1’inci ayağı bu sene Sakarya’da düzenleniyor.

Dağcılık sporu dallarından olan sportif tırmanış yarışması 23-24 Mart tarihinde Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) tırmanış duvarında yapılacak. Yarışmada Türkiye’nin farklı illerinden dağcılık sporuna gönül vermiş sporcular yarışacak.

Yarışmayı TDF’nın hakemleri yönetecek ve Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca 2 gün boyunca Sakarya’da yarışmayı takip edecek.
Sakarya’da yarışmanın gerçekleşmesi için büyük çaba sarf eden ve aynı zamanda TDF’de yönetim kurulu üyesi olan Sakarya Üniversitesi Beden ve spor Yüksek Okulundaki öğretim görevlisi Murat Şen bu yarışmanın Sakarya’da uzun bir aradan sonra ilk kez gerçekleştirildiğini ilerleyen tarihlerde daha çok bu tip yarışmalara ev sahipliği yapabileceklerini belirtti.

Sakarya Dağcılık Kulübü Başkanı olan Kenan Hazar; “Böyle bir yarışmanın Sakarya’da olması bizim için çok önemli bir aşama. Dağcılık sporunun her yaşa hitap eden dalları var. Sakarya halkı bu dallardan birini mutlaka yapmalı. Hem doğayla iç içe olacaksınız hem sağlıklı yaşayıp hem de spor yapacaksınız. Tırmanma çok önemli bir spor dalı” dedi.

Hazar, 23-24 Mart tarihinde Sakarya Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda düzenlenecek yarışmayı izlemek isteyen tüm Sakaryalı sporseverleri BESYO Spor Salonu’na davet etti.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle