Terör Örgütü Sempatizanları İzinsiz Gösteri Yaptı

sakarya okul gösteri kıyafeti
12 yıl önce
Terör örgütü sempatizanları, İstanbul'un bazı ilçelerinde izinsiz gösteri yaptı. Polise taş ve bilye atan gösterecilere polis, panzer ve biber gazı ile müdahale etti. Barikat kurup yolda ateş yakan göstericiler, müdahalenin ardından ara sokalara kaçarak dağıldı.

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP),
 Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasını protesto eden terör örgütü yandaşları, izinsiz gösteri yaptı.

Beyoğlu, Hacıahmet Mahallesi ara sokaklarında toplanan yaklaşık 60 kişilik grup, polise taşla saldırdı. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan
 lehine slogan atan gruba polis, panzer ve biber gazı ile müdahale etti. Polisin attığı biber gazının açık olan camdan içeri dolduğu evdeki vatandaşları dışarı camı kıran polis ekipleri çıkarttı. Polis ile göstericiler arasında uzun süre kovalamaca yaşandı.

Başakşehir Bayramtepe'de de yaklaşık 60 kişilik grup, yasadışı gösteri yaptı. Pazar tahtaları ile yola barikat kuran göstericiler, polise taş ve bilye ile saldırdı. Pazar tahtalarını ateşe veren gruba polis, TOMA (Toplumsal Müdahale Aracı) ve biber gazı ile müdahale etti. Polis ve göstericiler arasında uzun süre çatışma yaşandı. Polisin müdahalisiyle ara sokaklara kaçan göstericiler dağıldı.

Terör örgütü yandaşları, Sultangazi ve Küçükçekmece'de de izinsiz gösteri yaptı.