TEKNOFEST Türkiye Birincisi öğrencilerimizi kabul etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 2021 yılında İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST'te "Mobil Çelebi Modern Seyahatname" isimli projeleriyle Türkiye Birincisi olan öğrencileri kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulu Müdürü Mustafa Bulut ve Proje Koordinatörü Ayhan Yağız ile öğrenciler Faruk Öztürk, Utku Altıntaş ve İbrahim Sait Akarçeşme'yi makamında kabul etti.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kendisinin de aynı okuldan mezun olduğunu hatırlattı. Öğrenciler, birinci oldukları proje ile üzerinde çalıştıkları yeni projenin detayları hakkında Başkan Erbaş'a sunum yaptı. Öğrencilerin başarılarının kendilerini sevindirdiğini ve gururlandırdığını ifade eden Başkan Erbaş, öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulu Müdürü Mustafa Bulut okul olarak çift kanatlı uçmak temel hedefinde olduklarını, mesleki faaliyetlerin yanında sosyal, kültürel, sportif, akademik ve proje alanlarında birçok başarı kazandıklarını, TEKNOFEST alanında elde edilen Türkiye Birinciliğinin çok anlamlı olduğunu belirterek, kabullerinden dolayı Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr Ali Erbaş'a teşekkür ederek günün anısına kendi el emeği filografi tablosunu hediye etti.

Proje Koordinatörü Ayhan Yağız da "Mobil Çelebi Modern Seyahatname" isimli projelerinin 38 bin proje arasından seçildiğini belirterek TEKNOFEST'ten sonra projelerini daha da geliştirdiklerini söyledi. Başkan Erbaş, ziyaretin ardından öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

10 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]