TCDD'den ilaçlama uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Sakarya, Bilecik ve Eskişehir il sınırları içindeki demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında yapılacak ilaçlama nedeniyle vatandaşları uyardı.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sakarya, Bilecik ve Eskişehir'de il sınırları içinde bulunan demir yolu hatlarında 2-12 Nisan tarihlerinde otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı duyuruldu.

İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demir yolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, "Demir yolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur." ifadelerine yer verildi. 

Otla mücadele kapsamında, 2-3 Nisan'da Sakarya'daki Alifuatpaşa-Arifiye istasyonları 1 ve 2. hat, 4 Nisan'da Sakarya ve Bilecik il sınırları içerisindeki Osmaneli-Pamukova istasyonları arası, 5 Nisan'da Bilecik'teki Osmaneli-Bilecik istasyonları, 9 Nisan'da Bilecik'teki Bilecik-Bozüyük istasyonları arası, 10 Nisan'da Bilecik ve Eskişehir sınırları içerisindeki Bozüyük- Eskişehir arası güney demiryolu, 11 Nisan'da Bilecik ve Eskişehir sınırları içerisindeki Bozüyük- Eskişehir arası kuzey demiryolu, 12 Nisan'da Eskişehir'deki Çukurhisar NATO-Çimento iltisak hattı ve lojistik yollarında ilaçlama yapılacak
5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]