Tatangalardan flaş açıklama

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, bazı kuruluşların uzun süredir yaptıkları birlik ve toplantı çağrılarını kulak arkası ettiğini belirterek mesaj yayınladı. Çağrıda "bu sezon, ‘taşın altına el değil gövde koyma’ sezonudur" vurgusu yapıldı.

Tatangaların sosyal medyadan yaptığı çağrı şöyle; "

Başlıkta belirttiğimiz gibi; geçen sene yaşadığımız şampiyonluğun ardından Sakaryaspor’umuzun üst liglerde kalıcı olabilmesi ve tribün anlamında da iz bırakabilmesi için bu sezon, ‘taşın altına el değil gövde koyma’ sezonudur.
Bizler bu konuda ciddiyetimizden taviz vermeden önümüzdeki sezon için yapılacakları her türlü istişareye açık olarak sürekli biçimde değerlendirmekteyiz.
 

Güçlü tribün, 12. adam, itici güç olmak için yaptığımız bu görüşmeler neticesinde şehrin önde gelen siyasileri, bürokrat ve STK liderleri ile de görüşmeler talep etmekte ve elzem konuları masaya yatırmaktayız.
 

Fakat Sakaryaspor’un adı geçtiğinde mangalda kül bırakmayan bazı kuruluşların bizim uzun süredir yaptığımız birlik ve toplantı çağrılarını kulak arkası ettiğini de görmekteyiz.
Bizlere destek için kişisel propaganda ve menfaat beklentisi olanları da maalesef rastlıyoruz. Sakaryaspor’dan menfaat bekleyenin nereden(!) ne(!) beklentisi içerisinde olması gerektiğini yıllarca tribünde zaten söyledik.
 

Ekmeğini, ününü, koltuğunu Sakarya’da kazanıp Sakaryaspor ile ilgili beklentileri toz tanesi görüp halı altına süpürmek isteyenlere ilk ve son kez sesleniyoruz;
 

Bakın beyler!
 

Bizler kaz beklentisiyle koltuğunda tavukla yol aşındıranlardan değiliz!
 

Biz, Tatangalarız.
 

Bizleri civardaki menfaat şurekaları ile karıştırmayınız.
 

Bizlerin ne sürünmekten dizleri nasır tutar, ne de beli eğilmekten ağrır!
 

Sizde biliyorsunuz ki; biz bir adet birimizle on adet onlardan ederiz.
 

Kapınızı samimiyetle açın ki, stadın kapıları yüzünüze kapanmasın.
 

Saygılarımızla…"

7 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle