Tashih-i Huruf kursu mezuniyet töreni yapıldı

Pro engineer kursu
İngilizce Dil Kursu
8 yıl önce
Din görevlilerinin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telafuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim-i güzel bir eda ile okumalarını ve okutmalarını sağlamak amacıyla, Sakarya’da 6 ay boyunca devam eden Sakarya Müftülüğü Tashih-i Huruf Kursu Final Programı ve Mezuniyet Töreni, Orhangazi Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Sakarya Müftülüğü Tashih-i Huruf Kursu Final Programı, Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin açılış ve teşekkür konuşmasıyla devam etti. Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, “Sakarya’da 6 ay boyunca devam eden Sakarya Müftülüğü Tashih-i Huruf Kursu süresince, alanında mütehassıs olan önemli isimleri Sakarya’da ağırlayarak kursiyerlerimizle buluşturmanın ve istifade etmelerini sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi kırmayıp Sakarya’ya gelen tüm Hocalarımıza ve 6 ay boyunca farklı illerden görevlendirilerek Tashih-i Huruf eğitimi veren Kurs Hocalarımıza Sakarya Müftülüğü olarak çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca 6 ay boyunca eğitim görerek başarıyla kursu tamamlayan kursiyer din görevlilerimizi de tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programda daha sonra, Sakarya Müftülüğü Tashih-i Huruf Kursunda 6 ay boyunca eğitim gören kursiyerler tarafından farklı okuyuş şekillerinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı. Gerçekleştirilen programda, Üstad Bahattin Uludağ’ın şefliğindeki kursiyer din görevlilerinin icra ettikleri Tasavvuf Musikisi Konseri programa katılanlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Daha sonra kursu başarıyla tamamlayan imam hatip ve müezzin kayyımlar, “saba, uşşak, rast, segah ve hicaz” makamlarında ezan dinletileri sundular.

Programın sonunda, kursu başarıyla tamamlayan kursiyer din görevlilerine Tashih-i Huruf Kursu Katılım Belgeleri, Sakarya Müftüsü İlyas Serenli ve Protokol Üyeleri tarafından verildi. Ayrıca Tashih-i Huruf Kursunda 6 ay boyunca görev yapan hocalara Sakarya Müftüsü İlyas Serenli tarafından çiçek takdim edildi.