Taraklı'da Fotoğraf Sergisi Açıldı

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde eğitimci-yazar Faruk Karaca tarafından, "Taraklı" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Taraklı Kültür Evi'ndeki serginin açılışı nedeniyle düzenlenen törene ilçe protokolünün yanısıra çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, "Taraklılı hemşehrilerimizin Taraklı'nın değerlerine sahip çıkarak ilçeye hizmet etmesi hepimizi çok mutlu ediyor. Taraklı'nın güzelliklerinin fotoğraf karelerinde yer alması çok önemli. Hemşehrimiz Faruk Karaca'nın yanı sıra Adnan Ataç, İsmail Haykır ve Dursun Ali Sarıkoç'un fotoğraflarının da yer aldığı sergi, ilç esakinlerinin de büyük ilgisini çekti" dedi.

Faruk Karaca ise, Taraklı'yı çok sevdiğini belirterek, "Yıllardır doğduğum ilçemden uzakta yaşıyorum. Anama Taraklı'yı hiçbir zaman unutmadım, bağlarımı koparmadım. Taraklı'da çektiğim fotoğrafların, küçüklüğümde okul olarak kullanılan ve benim de merdivenlerinde birçok kez inip çıktığım, şimdi Kültür Evi'ne dönüştürülen bu binada sergileniyor olması da benim için ayrı bir önem taşıyor" şeklinde konuştu.

Sergiye katılan Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fahri Tuna da, "Taraklı ismini Sakaryalı fotoğraf sanatçımız Hüsnü Gürsel hocamızın fotoğrafları ile duyurmaya başlamıştır. Bu tür fotoğraf sergilerinin açılmasının önemi çok büyük. Yurdun değişik yerlerinde mutlaka açılması gerekiyor. Bizler de her zaman her türlü desteğe hazırız" dedi.

20 tane Taraklı fotoğrafının yer aldığı Kültür Evindeki fotoğraf sergisine başta Taraklılı bayanlar olmak üzere vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, serginin 5 gün açık kalacağı belirtildi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]