Taraklı’da sünnet şöleni

Taraklı’da Geçtiğimiz hafta sünnetleri yapılan 50 çocuk için Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık meydanında muhteşem sünnet şölen düzenlendi.

Taraklı Kaymakamlığı, Taraklı Belediyesi ve Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği önderliğinde, Toyota Acil yardım hastanesinin katkılarıyla Geyve Devlet Hastanesinde geçtiğimiz hafta toplu sünnet organizasyonuyla 50 çocuk sünnet edildi.

Şölenleri ise Cuma namazı sonrasında Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık meydanında düzenlendi.

Cuma namazı öncesinde tarihi Yunuspaşa Camiinde Mevlid-i Şerif okundu. Ardından namaz çıkışında davetlilere Bulgur pilavı ve ayran ikram edildi.

Çocuklar doyasıya eğlendiler

Sünnet olan çocuklar ve programa davetli olan çocuklar gün boyu palyaçolar eşliğinde şişme oyun parkurlarında doyasıya eğlendiler.

Program Taraklı Kaymakamı Cihat Koç ve Belediye başkanı Tacettin Özkaraman’ın sünnet olan çocuklara hediyelerini dağıttıktan sonra tarihi konakların önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Programda konuşan Taraklı Kaymakamı Cihat Koç,’’ Çocuklarımız artık bugünden itibaren genç oldular. İnşallah diğer mürüvvetlerini de sizlerde ailelerle birlikte hepimiz yaşarız, görürüz. Kısmet olur da belki bir gün beraberde olabiliriz. Bizim birtakım gelenek ve göreneklerimiz var. Eğer bugün ülke olarak, millet olarak bugünlere kadar gelmişsek, ecdadın bize bıraktığı bu emaneti gelecek nesillere aktarmamız, bunları muhafaza etmemiz lazım, bunları yaşatmamız lazım diyerek desteklerinden dolayı belediye başkanımız Tacettin Özkaraman’a,İl Sağlık Müdürü, Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine, Toyota Acil yardım hastanesine ve Geyve Devlet Hastanesi personeline teşekkür ediyorum ‘’dedi.
5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]