Taraftarlar otobanı savaş alanına çevirdi

savaş filmleri filmi filmler
6 ay önce

Sivas ve Kayseri taraftarları otobanda otobüsleri taşladı
İstanbul'da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finaline giden Kayserispor ve Sivasspor'un taraftarlar otobanda taşlarla birbirlerine saldırdı. Çok sayıda kişinin yaralandığı olaylarda taraftarlar ve otobüs şoförleri yaşadıkları dehşet anlarını anlattı.
İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finalinde Kayserispor ile Sivasspor karşılaşacak. Bugünkü maç için otobüslerle İstanbul'a giden her iki takımın taraftarları Tem Otoyolunun Hendek Düzce sınırındaki dinlenme tesisinde karşılaştı.

Her iki takımın taraftarları arasında kavga çıktı. Tekme tokat taşlarla birbirine giren taraftarlar ortalığı savaş alanına çevirdi.

Kavga jandarmanın müdahalesiyle sonlandırıldı.

Kavga sonrası taraftarlar aralıklarla yeniden yola gönderildi. Ancak Sivasspor taraftarları otoyolda pusu kurarak Kayserisporlu taraftarları taşıyan otobüsleri taşladı.  Saldırıda otobüslerin camları kırıldı.

Kayserisporlu taraftarlar da Sivassporlu taraftarların otobüslerini taşladılar. Saldırılarda çok sayıda taraftar yaralandı.

Jandarmanın güçlükle müdahale ettiği olayda yaralı taraftarlar camları kırık otobüslerle Akyazı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Jandarma ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

DEŞETİ ANLATTILAR


Otobüs kaptanı Ahmet Kaya; "Sivaslı arkadaşlarla konuştuk. Centilmence gidip gelelim. Komşu iliz. Birbirimize kız verdik. Kız aldık. Akraba olduk. Taşkınlık yapmayalım" dedim. Hepsi içkiliydi. Otobandan gelirken ormanlık alana saklanmışlar. 30-40 kişiydiler. Taşladılar bizi. Son sürat geliyorduk. Allahtan kaza yapmadık. Bu insanlık değil. Futbol bu. Kim kazanırsa alkışlamak lazım. İki şehir yan yana böyle olmaması lazım. Centilmenlik nedir bilmiyorlar. Hepsi alkolüydü" dedi.

PUSUYA DÜŞTÜK

Kayserispor taraftarı; "

Otobanda saldırıya uğradık. Sivaslılar ormana pusu atmışlar. Bizi pusuya düşürdüler. Ondan yarım saat önce onları yatıştırmaya çalıştık. Ayırdık gönderdik. Bu jandarmanın hatası. Biz kontrol ettik gidebilirsiniz dediler. 200 metre sonra pusuya düştük biz. Arkadaşımızın kulağı koptu. Gözlerimde dikiş var" diye konuştu.

KOCA KOCA TAŞLARLA SALDIRDILAR

Başka bir taraftar ise ; "

Yolda seyir halindeyken bir anda saldırıya uğradık. Koca koca taşlar var. Bütün camlar indirilmiş vaziyette, bir arkadaşımın bacağına taş girdi. Otobüs şoförü başından yaralandı. Zor kurtardı. Dostluk barış olması lazım. Herkes kendine yakışanı yapması lazım. Maça eğlenmeye gidiyoruz"