Takı Tasarım Kursları yeni dönemde eğitimlerini sürdürüyor

Sürücü Kursları, Psikoteknik ve SRC
Sürücü Kursları, Psikoteknik v…
Bilgisayar Kursları
Bilgisayar Kursları
Müzik Kursları
Müzik Kursları
Arapça kursları
Bilgisayarlı muhasebe kursları
3D Grafik Tasarım
3 boyutlu tasarım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren SAMEK Merkezlerinde Takı Tasarım kursları yeni dönemde de eğitimlerini sürdürüyor.

Toplam 71 branş ve 18 merkezi ile şehirde adeta bir halk üniversitesi görevi üstlenen SAMEK’lerde Takı Tasarımı eğitimi alan kursiyerler, kursta el sanatlarını geliştirmelerinin yanında keyifli vakit geçirmenin de ayrıcalığını yaşıyor.

Takı Tasarımına bayanların ilgisinin oldukça fazla olduğunu söyleyen Kurs Eğitmeni Semra Günder, “Kurslarımıza toplumumuzun her kesiminden katılımlar oluyor. Ev hanımları, çalışanlar, öğrenciler ve daha birçok kesimden kursiyerlerimiz var. Takı Tasarımı çabuk öğrenilen ve her yaştan insanımızın kolaylıkla yapabileceği bir el sanatıdır. Ayrıca kursiyerlerimizin yeteneklerini keşfetmelerinin yanı sıra aile bütçelerine de katkı sağlama imkanını elde ediyorlar. Burada yapılan takıları internet üzerinden, SAMEK Satış Ofisi’nde veya yılsonu sergilerinde satarak kazanç elde edebiliyorlar” diye konuştu.