Süs Bitkisi Üreticileri Almanya'da Fuara Katıldı

Soğan bitkisi
Isıcam Üreticileri
12 yıl önce
Sakaryalı Süs Bitkisi Üreticileri Almanya'nın Essen kentinde düzenlenen “IPM Uluslar arası Bitki ve Çicekçilik Fuarı'na katıldı.

Almanya'nın Essen kentinde 26-29 Ocak 2010 tarihleri arasında düzenlenen “IPM Uluslar arası Bitki ve Çiçekçilik Fuarı”na Sakaryalı iç ve dış mekan süs bitkisi üreticileri Sakarya'yı temsil ediyor.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Almanya'da düzenlenen fuara Sakarya'dan 6 firmanın katıldığını ifade ederek, “Sakarya'da süs bitkisi üretimi 6 bin 567 dekar alanda ve 300'ün üzerinde işletme tarafından yapılmaktadır. Dış mekan süs bitkileri üretim alanı ve üretilen fidan sayısı bakımından ilimiz Türkiye'de önemli bir merkez haline gelmiştir. Ayrıca Sakarya ili bitkisel ürün ithal ve ihraç kapıları arasında yer almaktadır.

Bu sayede tüm gümrük işlemleri ilimizden yapılmaktadır. Bu da süs bitkileri konusunda Sakarya iline yatırım yapmak isteyenler için önemli bir referanstır. Sektörde faaliyet gösteren işletme sayısı her geçen gün artan ilimizin hedefi Avrupa'daki pazar payını arttırmaktır. Kısa bir zamanda iç ve dış mekan süs bitkileri yetiştiriciliğinde Sakarya, markasının dünyada bilinir ve aranır hale gelecektir Almanya'nın Essen kentinde düzenlenen IPM Uluslar arası Bitki ve Çiçekçilik Fuarı'na ilimizden 6 firmamız katılmıştır. Firmalar tamamen ilimizde üretilmiş olan kendi ürünlerini tanıtırken Odamız da kiraladığı stand ile sektörü her yönüyle dünyanın diğer ülkelerinden gelen üreticilere tanıtma imkanı bulmuştur” dedi.