Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Süleyman Soylu Açıkladı! Ülke Genelinde Tatbikat Yapılacak

Ülke genelinde ilk defa yapılacak deprem tatbikatı için tarih belli oldu. Afet zamanında ve sonrasında yapılacak çalışmalara dikkat çeken Bakan Soylu tüm ülkeyi kapsayacak bir deprem tatbikatı yapılacağını duyurdu.
İçişleri bakanı Süleyman Soylu, İletişim Başkanlığı ile AFAD tarafından ortaklaşa düzenlenen Afet İletişim Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu. Afet zamanında ve sonrasında yapılacak çalışmalara dikkat çeken Bakan Soylu tüm ülkeyi kapsayacak bir tatbikat yapılacağını duyurdu.
Düzce depremi ile aynı tarihte tatbikat düzenlenecek
Yapılacak olan tatbikat, Düzce depreminin 23. yıl dönümünde gerçekleştirilecek. Tatbikat yine Düzce depreminin yaşandığı saatte yapılacak. Buna göre 12 Kasım saat 18.57'de tüm ülkenin katılacağı bir tatbikat düzenlenecek. Bakan Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor;
"12 Kasım'da, 18.57'de ilk kez bir ülke tatbikatı yapacağız. Radyolar tatbikat anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye'ye aynı anda mesaj gelecek."
10 ay önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle