Su arıtma tesisine 27 milyon tl yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sakarya’ya kazandırılan altı yeni arıtma tesisinin birer birer devreye alındığını söyledi.

Rüstem Keleş, “Hızırilyas ve Karapürçek İçmesuyu Arıtma Tesisleri\'nin ardından şimdi de Sapanca Kurtköy ve Muradiye’de inşa ettiğimiz tesislerde son hazırlıklar yapılıyor. Bu iki tesisimizi de çok kısa bir süre içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sakarya’ya kazandırılan son teknoloji 6 yeni arıtma tesisi birer birer hizmete alınıyor. Hızırilyas Tepesi’nde kapasitesi ve teknolojisiyle Türkiye’de ilk olan İçmesuyu Arıtma Tesislerinin hizmete alınmasının ardından Karapürçek’te inşa edilen içme suyu arıtma tesisi devreye alınmıştı. Şimdi de Sapanca Kurtköy ve Muradiye’de inşa edilen iki tesisin hizmete alınması için son hazırlıklar gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Toplam 27 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz altı yeni arıtma tesisini birer birer hizmete alıyoruz. Şehir merkezini besleyen Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesislerini ve Karapürçeklilere birinci sınıf içmesuyu sağlayacak olan arıtma tesisini devreye almıştık. Çok kısa bir süre içerisinde de Sapancalıların çeşmelerine uzun yıllar kaliteli içmesuyu ulaştırmak için inşa ettiğimiz Kurtköy ve Muradiye İçmesuyu Arıtma Tesislerini hizmete alacağız” diye konuştu.

Kurtköy ve Muradiye İçmesuyu Arıtma Tesisleri hakkında teknik bilgiler veren Rüstem Keleş, “Kurtköy’de 1 milyon 350 bin TL’lik yatırımla inşa ettiğimiz tesis, yılda yaklaşık 3 milyon metreküp suyu arıtabilecek kapasitede. Muradiye’de 2 milyon 122 bin TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz tesis ise 5,5 milyon metreküp suyu arıtabilecek kapasitede inşa edildi. Arkadaşlarımız tesislerde son hazırlıklarını yapıyorlar. Son rötuşlar yapıldıktan sonra bu iki tesisimizi de kısa bir süre içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]