STB'den üyelerine Nefes Kredisi

Sakarya Ticaret Borsası (STB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde üyelere Nefes Kredisi verileceği bildirildi.

STB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, üyelere yönelik en az 50 bin, en fazla da 200 bin lira olmak üzere kredi desteği verilmesi hedefleniyor. İlk 6 ay ana para ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli, toplam 18 ay vadeli olacak programın aylık faiz oranıysa 1,85 olarak belirlendi. 

Kredi Garanti Fonunun da desteklediği Nefes Kredisi için Ziraat, Halk, Vakıflar, Garanti, Yapı Kredi ve Ziraat Katılım Bankaları üzerinden başvuru yapılabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, özellikle KOBİ niteliğindeki firmaların son dönemlerde güçlü desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, KOBİ'lerin en önemli meselesi olan teminatlandırma konusuna çözüm ürettiklerini aktardı.

Finansmana erişim ve sermaye yetersizliğinin üyelerin çözmek zorunda olduğu sorunlar arasında olduğunu ifade eden Sarı, şunları kaydetti:

"Nefes Kredisi ile Türkiye ve Sakarya ekonomisinin can damarı olan KOBİ'lerin ticaret hayatına önemli bir destek sunduk. Nakit ihtiyacının yoğun olduğu bu dönemde yeni bir döneme başladık. Uygun faiz ve ödeme koşulları ile 50 bin ile 200 bin liraya kadar kredi desteği verilecek. Bu zorlu süreçlerde firmalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu adımlarla finansman talebindeki küçük ve orta ölçekli üyelerimiz, Nefes Kredisi ile kolay ve hızlı şekilde bu kaynağa ulaşacak. Ülkemiz gelecek hedeflerine güçlü KOBİ'lerle ulaşacaktır."
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
d5affd4e252baeb580260cbb5df32819@