SP: "Sakarya Halkı Toçoğlulara Mahkum Değil"

Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ulvi Çavdaroğlu, bir takım çevrelerin seçimlerin iki Toçoğlu arasında geçeceğine dair ortaya attığı iddialara tepki göstererek, “Sakarya halkı Toçoğlulara mahkum değil” dedi.

Hür Fm’de Hülya Sürücü’nün hazırlayıp sunduğu Detay Programı’na konuk olan Çavdaroğlu, siyasi makamların saltanat ve rant makamları olmadığını belirterek, Sakarya’da bugüne kadar yapılan bir çok yatırımın rant uğruna yapılmış yatırımlar olduğunu iddia etti.

Aday Olma Diye Tehdit Edildim

Hülya Sürücü ile Detay Programında, seçimlerde aday olmaması yönünde bir takım çevrelerce kendisine manevi baskı uygulandığını öne sürerek, “Aday olma diye beni tehdit bile ettiler” şeklinde konuştu. Çavdaroğlu şunları söyledi:

“Türkiye’de rantsal dönüşüm var. Toplum bunun bilincinde. Ülkenin selamete çıkmasını istiyorduk, sorunların halledilmesini bekliyorduk. Menfaate dayalı, misyonu ve vizyonu olmayan partilerin çöküş dönemine girdiğini gördük. Belediye başkanlığı yaptım, sivil toplum örgütlerinde yer aldım. Sakarya’danın eşrafındanız. Başka bir partiden aday olmamızın, mevcut siyasi iktidarın tabanını yok edeceği endişesine kapılanlar bana manevi baskı uyguladılar, hatta ileriye giderek tehdit ettiler. Siyasi partilerin bazı komisyonlarını da buna alet ettiler”.

Yanlış Proje Üreten Belediyeye Adayız

Detay Programı’nda “Yanlış projeler üreten belediyeye adayız” diyen Çavdaroğlu, “Türkiye’nin en kötü yatırımlara, en akıldışı yatırımlara imza atmış bir belediyeye aday olduk.” dedi.

Sakarya’nın bugün geldiği noktayı da değerlendiren Çavdaroğlu, “Sakarya Türkiye’de 23 ncü sırada. Bu rakam bize yakışmayan bir rakam..” şeklinde konuştu.

Solucan Telsiz

Hem ülke genelinde, hem de Sakarya’da yerel seçimlerin AK Parti ile CHP veya AK Parti ile MHP arasında geçeceğine dair söylentiler yayıldığını belirten Ulvi Çavdaroğlu, “Siyaset dilinde biz bunlara solucan telsiz deriz. Bunlar halk arasında belli mihrakların yaydığı söylentiler.. Aynı taktiği Sayın Erdoğan da yapıyor, seçimlerin AK Parti ile CHP arasında geçeceği izlenimi verilmek isteniyor. Başbakanın fotoğrafı ile siyaset yapıyorlar. Halk bu fotoğrafı da sevmiyor. Biz halkın içindeyiz, halk bunlardan nefret ediyor” dedi.

MHP Tabanı Bizi Desyekliyor

Bu seçimlerde MHP’nin tabanından kendisine büyük oranda destek geldiğini öne süren Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ulvi Çavdaroğlu, “MHP kırk yıllık bir parti ama çatma adayla seçime girmiştir. MHP’nin tabanının büyük kısmı bizi destekliyor. Genç Parti'den gelme insanlarla seçim yarışını yürütmeye çalışıyorlar. Zeki Toçoğlu değerli bir insandır ama ne yazık ki AK Parti'nin adayı olması şanssızlıktır. Çatma adaylarla seçime giren MHP de AK Parti de seçimi alamayacaktır” dedi.

Erenler ve Serdivan başta olmak üzere vatandaşların hizmetlerin büyükşehire kayacağı endişesini taşıdığını öne süren Çavdaroğlu, "Ne çatma adaylarla seçime giren MHP, ne de adayını yanlış belirlemiş AK Parti seçimleri alamayacaktır. Seçimlere Saadet Partisi damgasını vuracaktır” şeklinde konuştu.

Erenler'de Saltanat Kurdular

Hülya Sürücü ile Detay Programı’nda, 1994-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığı Erenler’in bugün geldiği konumu da değerlendiren Çavdaroğlu, mevcut belediye yönetiminin ilçede saltanat kurduğunu öne sürerek şunları söyledi:

“Erenler’de bir çok hizmetler yaptık. Örneğin, Erenler’de park bahçe yaptık, onlar cafe yaptılar ve buraları da insanlara peşkeş çektiler..Su şebekesini değiştirdik. Erenler halkı ne yaptıklarımızı biliyor. Makamları saltanat haline getirdiler, hizmet getiremediler. Erenler’de veteriner hekimi aday gösterirken, tahsil ve terbiyesi olmayan birini aday çıkardılar. Saadet Partisi’nin Erenler adayı tahsilli biridir. Halk doğru adaya oy vermelidir.”

Anketler Yanıltıcı

Seçimlere ilişkin yapılan anketlerin yanıltıcı olacağını öne süren Çavdaroğlu, “Seçimin galibi alınan oyla da ölçülmez, anket rakamları ile de ölçülmez, halkını en doğru  bilgilendiren, en iyi hizmeti verenler seçimi kazanacaktır” dedi. Sayın Toçoğlular seçimi alsa da halka verecekleri bir şey yoktur” diyen Ulvi Çavdaroğlu, “Seçimin galibi Saadet Partisi ve adayları olacaktır” şeklinde konuştu.

İmarla İlgili Taahhüt Vermesinler

Hülya Sürücü’nün “Sakarya’nın yeniden imara, ya da yeni imar planlarına ihtiyacı var mı?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Çavdaroğlu, “Kimse yeniden imar ile ilgili bir taahhüt vermesin..Verse de inandırıcı olmaz. 2011 sonuna kadar Sakarya’nın planlama ile ilgisi yoktur. Bunlar ranta yönelik gereksiz ve sakıncalı uygulamalardır...” dedi.

Ya Hizmet Yok ya da Borç Ödersiniz

Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin 3 ncü borçlu belediyesi olduğunu öne süren Çavdaroğlu, “Ya hizmet vermezsiniz, ya da borcu ödersiniz..Türkiye’de Merkez Bankasınca dövizler satılmaya başladı. Bu da tehlikeli gidişat demektir. Bu durumda hazinenin sizin borçlarınızı üstlenmesi sözkonusu olamaz. Siz borçları ödeyeceksiniz ama, halka hizmet yapamayacaksınız…Bunlar hem hizmet yapamadılar, hem de halkı borçlandırdılar” dedi.

Ulaşılabilir Olacağım

“Başkan seçildiğim takdirde ulaşılabilir başkan olacağım” diyen  Çavdaroğlu,”Kapımız Erenler Belediye Başkanlığım döneminde de halka açıktı, yine öyle olacak. Resmi aracımı bile doğru dürüst kullanmadım. Sakarya’lı aydın insandır, tercihini doğru yapacaktır” şeklinde konuştu.

“Seçimlerde para değil, inanç kazanacak” diyen Çavdaroğlu, seçim için belediye bütçelerinden harcama yapılmasına tepki göstererek, “Oysa Saadet Partisinin tüm seçim masrafları parti bütçesinden harcanıyor” dedi.

Harun Gibi Gelip Karun Gibi Gitmeyeceğiz

“Biz Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyeceğiz” diyen Ulvi Çavdaroğlu, “Bunlar Peygamber edasıyla Harun gibi geliyorlar, ama Karun gibi zenginleşip gidiyorlar. Türk toplumu bunu kabul etmiyor” şeklinde konuştu.

Genç Parti Kavmiyeci

MHP’yi destekleme yönünde karar alan Genç Parti’yi de eleştiren Çavdaroğlu, “Genç Parti kavmiyeci bir partidir.. Ona bakarsınız ben de Bosna Hersek Yardımlaşma Derneği bünyesindeyim. Ben de Rumeli kökenli, Saray Bosna göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Eğer kavmiyecilik ön plandaysa o zaman Genç Partililer bana da oy vermeliler” dedi.

Elart sakarya bayi
Sakarya Hamam
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]