SP’li Yıldırım: "AK Parti adaylarımıza baskı yaptı"

sakarya yıldırım bileme
8 yıl önce
Saadet Partisi (SP) Büyükşehir Belediye Başkan adayı Eyüp Yıldırım, AK Parti il yönetiminin SP’den belediye meclis üyesi olacak adayları arayıp aday olmamaları konusunda baskı yaptığını söyledi.

Eyüp Yıldırım, yaptığı açıklamada Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da da AK Parti’nin korkutma ve psikolojik baskı uygulandığını öne sürdü. AK Parti il yönetiminin belediye meclis üyesi adayları belirleme sürecinde, SP’den meclis üyesi adayı olacak kişileri arayıp aday olmamaları konusunda uyarıda bulunduklarını ifade eden Yıldırım, "11 işadamı aranmış ve SP’den meclis üyesi adayı olmaması istenmiş. Bu gerçekten vahim bir durum. İnsanlar psikolojik baskı ve tehditle korkutuluyor, işyerlerine zabıta gönderiliyor." dedi.

Vatandaşların da psikolojik baskı altında olduğunu ve hükümetten çekindiğini öne süren Yıldırım, şöyle konuştu: "Şehrin bez afiş asmaya müsait bir bina sahibine gittik. Bu duvara ücret karşılığında partimizin bez afişini asmayı teklif ettik. Ancak vatandaş AK Parti’den çekindiğini, korktuğunu duvarı veremeyeceğini, ama bizi desteklediğini söyledi. Bu korkular sebebiyle afiş asacak yer bulamıyoruz. Ama iktidar partisi ve adayları isteği her yerde reklamını yapıyor."

‘Bu kadar para nereye harcandı?\'

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de en çok borcu olan 5’inci belediye olduğunu ancak buna rağmen şehrin hizmet alamadığını kaydeden Yıldırım, ‘Bu kadar para nereye harcandı?\' diye sordu. AK Parti hükümeti döneminde siyasetin iyice kirlendiğini, vatandaşın siyasetçi ile arasına mesafe koyduğunu dile getiren Yıldırım, "Oy hesabı ve çıkarlar milleti siyasetten uzaklaştırıyor. Her yıl seçime katılan seçmen sayısı düşüyor." dedi.