Söğütlü’de Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlaması

Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltı programında bir araya gelindi.

Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Müftüsü Abdullah Karacan, meclis üyeleri ve ilçemiz din görevlilerinin katılımıyla Camiler ve Din Görevlileri haftası programı gerçekleştirildi.

Programda konuşmalarını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Camilerin toplum hayatındaki önemini hatırlatmak amacıyla 1986 yılından itibaren kutlanan bu haftada siz değerli din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftalarını kutluyorum. “dedi ve Söğütlü belediyesinin yeni bir hizmeti olan cami temizliği ekibinin kurulduğunu ifade eden Başkan Genç, ilçedeki 23 caminin temizliğinin yapılacağını belirtti.

İlçe Müftüsü Abdullah Karacan ise Camiler ve Din Görevlileri münasebetiyle bizlere hazırlanan program için öncelikle başkanımız Hüseyin Genç’e ilçemiz din görevlileri ve kendi adıma teşekkür ederim. Her sene hayatın içinden farklı bir temayla kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yılda "Cami ve Namazla Arınma" ana teması ekseninde etkinliklerle kutlanmıştır. Umarın bu vesileyle namazla ilgili bir farkındalık oluşturabilmişizdir.“ dedi. “Rabbim namazla arınanlardan eylesin” duasıyla İlçe Müftüsü Karacan, tüm din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri haftalarını kutladı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
d9f31bf8958812736b885ca1420508c6@