Siyah Perde'den Bir Komedi Daha

"Bir daha çal Sam" AKM'de sahne aldı.

Siyah Perde Tiyatro Topluluğu'nun "Bir daha Çal Sam" adlı iki perdelik komedisi, başta üniversite öğrencileri olmak üzere büyük ilgi gördü. Bu ilgi karşısında oyunun nisan ayı içinde tekrarını sunacaklarını söyleyen genç tiyatrocular Sakarya’da tiyatro kültürünü yerleştirmek ve halka tiyatroyu sevdirmek için uğraşacaklarını dile getirdiler. 2007 yılında kurulan tiyatro şimdiye kadar yedi oyun sergiledi.

10 kişilik gönüllü oyuncudan oluşan Siyah Perde Tiyatro Topluluğu oyuncuları Sakarya Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde okuyor. Ortak noktaları tiyatro olan bu grubun  oyuncuları; Eray Tuzcuğolu, Mehtap Arı, Gürsel Durdu, Yade Öztürk, Aytaç Çiçek, Didem Yüzçeler’den oluşmakta.

Genç oyuncular, sahne kostümünden, dekorasyonuna kadar Sakaryalı esnafın desteğini alarak, kısıtlı imkanlar karşınında oyunu sergilemenin yorgunluğunu sahneye yansıtmadı. Başarı ile oyunlarını tamamlamanın sonucunda, olumlu eleştirilerle karşılaşmaları tüm yorgunluklarını unutturdu.

Tiyatro kostümü ve dekoru eksikliklerini tamamlamada, desteklerini esirgemeyen Sakarya esnaflarından; SESS Saç Tasarım Merkezi, Yusufhan Ayakkabı, İsa Kundura, Durduran Dekor, Selçuk Elektronik, Rumeli Çanta, Serisan Fotokopi, Avrupa Dil Merkezi’ne teşekkürlerini sundular.
15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
0df1a946f086041aefe660f28da69bfa@