Sırbistan İle Anlaşma İmzalandı

Sırbistan vizesi
28 gün önce
Sırbistan ile Türkiye arasında kimlikle seyahat için protokol imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimlikle seyahat protokolü ilişkilerimizi yeni bir seviyeye çıkaracak" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'ı kapsayan Balkan turuna çıktı.
Sırbistan-Türkiye arasında da geçişler kimlik ile yapılacak
Balkan turu kapsamında Sırbistan'a giden Erdoğan, "Sırbistan ile Kosova arasında kimlik kartlarıyla sınır geçişleri konusunda uzlaşıya varılmış olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
Erdoğan, kimlikle seyahat konusunda imzalanan protokolün, iki ülke arasındaki ilişkileri yeni bir seviyeye çıkaracağını söyledi.
İkili anlaşmaların imzalanmasından sonra düzenlenen ortak basın toplantısında Erdoğan, “Sırbistan’la mükemmel düzeydeki ilişkilerimiz her geçen gün gelişiyor. Kimlikle seyahat konusunda az önce imzalanan protokol, ilişkilerimizi yeni bir seviyeye çıkaracaktır. Nitekim bu yıl itibarıyla Sırbistan’dan ülkemize 300 bin turist geldi. Bu demektir ki bu kimlikle başladığı andan itibaren hem sayı yükselecek, sayının yükselmesiyle kalmayacak iş adamlarımız karşılıklı olarak yapacakları seyahatleri çok daha kolaylıkla gerçekleştirecektir” dedi.