Silah tutukluk yaptı, imam kurtuldu

Akyazı Küçücek'te bir kardeşin öldüğü, bir kardeşin de ağır yaralandığı silahlı saldırının detayları ortaya çıktı. 

Küçücek İstiklal Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 74 yaşındaki Z.K., iddiaya göre, daha önce caminin doğalgaz dönüşümü için tartıştığı Hayati Aydemir  ve Selahattin Aydemir isimli iki kardeş ile karşılaştı. 
Z.K. üzerindeki tabancayı çekerek iki kardeşe kurşun yağdırdı. İki kardeş kanlar içinde yere yığılırken Z.K., cami imamı Fatih B'yi de öldürmek istedi. Z.K'nın imama doğrulttuğu silah tutukluk yaparak ateş almadı. Saldırgan bu kez silahın kabzası ile imama vurmaya çalıştı. Ardından olay yerinden kaçtı. 

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan iki kardeş, ambulanslarla Akyazı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan kardeşlerden Selahattin Aydemir yaşamını yitirdi. Durumu ağır olan Hayati Aydemir ise Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. 

Saldırı sonrası hastaneye kaldırılan ve silahın tutukluk yapması sonucu ölümden dönen imam Fatih B., yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamayıp gözyaşı döktü. 

Kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

adapazarı silah fiyatları
2 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]