Şeyh Edebali Caminin kablolarını çaldılar!

Bittiğinde Sakarya'nın en büyük camilerinden biri olacak olan ve Adapazarı Camili Mahallesi’nde yapımı devam Şeyh Edebali Cami Külliyesi’nde yaşanan kablo hırsızlığı Dernek Başkanı Enver Aşık’ı çileden çıkardı.

Bittiğinde Sakarya'nın en büyük camilerinden biri olacak olan ve Adapazarı Camili Mahallesi’nde yapımı devam Şeyh Edebali Cami'ne gelen hırsızlar, Sakarya Valiliği Adliye girişi karşısından camiye gelen üç faz 80 metre ana enerji kablosunu çaldı

Cami’de yaşanan hırsızlık olayı sonrasında sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Enver Aşık, hırsızlara veryansın etti.

Aşık, “Allah ıslah etsin, ıslah olmuyorsa kahrı perişan etsin. Sakarya Valiliği Adliye girişi karşısından camiye gelen üç faz 80 metre ana enerji kablosunu çalan hırsızlar, hainler ve haramzadeler, sizleri yetiştirmeyen ana, baba, okul öğreticileri ve toplumun eğitmenleri sözde toplum mühendisleri, haram ve helal, iyi ve kötüyü bu millete vermediğimiz müddetçe ahlaksız ve hırsızlara yol açmış oluruz. Çalınan bu malzemeyi alan hurdacı veya kişiler de hırsız kadar suçludur. Suç duyurusunda bulunarak karakola müracaat yaptık” ifadeleri kullandı.
 

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]