Serkan Ercan İlk Ayakta Birinci

Soyak Team'in kaya tırmanışı dalındaki sporcusu Serkan Ercan, Sakarya'da düzenlenen TDF Spor Tırmanış Şampiyonası'nın 1. ayağında şampiyon oldu.

Soyak'ın bireysel sporculara destek verdiği Soyak Team'in kaya tırmanışı dalında başarılarını sürdüren Serkan Ercan, 30 erkek sporcuyu geçerek bir şampiyonluk daha elde etti. Serkan Ercan, geçtiğimiz yıl 25 - 26 Ağustos tarihlerinde Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Kütahya'da düzenlenen Türkiye Kaya Tırmanışı Şampiyonası'nda birincilik kupasını kazanmıştı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin tırmanma duvarında gerçekleşen ve 67 sporcunun katıldığı şampiyonada Ercan başarılı bir performans sergilemişti.

Tenis, kaya tırmanışı, yüzme, atletizm ve rüzgar sörfü dallarında seçilen 5 genç sporcudan oluşan Soyak Team Projesi ile Soyak, bireysel sporculara destek olma konusunda öncü bir rol üstleniyor.

Çalışmalarına Stockholm'de devam eden milli sporcu Serkan Ercan, 2006 Eylül ayında İspanya'da katıldığı İspanya kupasında 9. olurken, Anadolucia kupasını birincilikle tamamlamıştı.

Serkan Ercan, Türkiye'de en zor rotaları tırmanmış tek Türk sporcudur ve hala Türkiye Şampiyonluğu'nu elinde bulundurmaktadır.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]