Serdivan'da "tip proje" uygulaması başlıyor

Serdivan Belediyesi Kasım ayı olağan meclisi Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleşti.

7 maddelik gündemle bir araya gelen Belediye Meclisi’nin açılış konuşmasında Başkan Alemdar, Pazar günü gerçekleşen genel seçim sonuçları ile ilgili konuşarak; “1 Kasım genel seçim sonuçlarının başta Serdivanımız olmak üzere ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Başkan Alemdar’ın konuşmasının ardından gündeme geçilerek 7 madde karara bağlandı. İmar plan tadilat teklifleri ile ilgili maddeler komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Gündemin diğer bir maddesi ise; büyükşehir yasası ile birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne kavuşan yerleşim alanlarında ticari amaç taşımayan yapılar için hazırlanan tip projelerin uygulanması oldu.

Madde ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Yusuf Alemdar, mahalle statüsüne kavuşan 10 köyde ev yapacak vatandaşlar için 60 metrekare ile 250 metrekare arasında 7 farklı tip proje hazırlandığını ve vatandaşların bu projelerden birini tercih etmesi durumunda kendilerinden proje ve ruhsat bedellerinin alınmayacağını söyledi. Başkan Alemdar’ın bilgilendirme konuşmasının ardından yapılan oylamada ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
13ba99df1b3381e022d22ae123fd92b6@