Serdivan Yunus Emre İlkokulu’nda şehitler anıldı

Serdivan Yunus Emre İlkokulu’nda 2017-2018 eğitim-öğretim yılı etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temasıyla duygu yüklü bir program düzenlendi.

Okul bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Müdür Yardımcısı Arzu Çakır 15 Temmuz’un önemine vurgu yaparken, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci konularına dikkat çekti. Programda daha sonra Sınıf Öğretmeni Hamza Kaya, kendisinin kaleme aldığı Vatan Sevgisi ve 15 Temmuz’un önemi konulu konuşmasını yaptı.

Çok sayıda okul öğrencisinin görev aldığı etkinlikte; 15 Temmuz’la ilgili yazılar ve şiirler 15 Temmuz Marşı eşliğinde okundu. 15 Temmuz’un Kahraman Şehitlerinden Ömer Halis Demir, Erol Olçok, Abdullah Tayyip Olçok, Şirin Diril, Samet Cantürk, Selim Cansız, Zekeriya Bitmez, Ayşe Aykaç, Sevgi Yeşilyurt, Esenler'de Türkan Türkmen Tekin’in pankartlarını sergileyen öğrenciler onların yaptıkları kahramanlıkları anlatan yazıları okudular.

Etkinliği çok sayıda öğrenci velisi de gözyaşları içerisinde izledi.

Serdivan
serdivan
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]