Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nde kayıt zamanı

Sosyal ve kültürel akademik çalışmaların yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, 2018-2019 eğitim yılı güz dönemi kayıtlarına 15 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

Kültür ve sanat faaliyetlerine Türkiye'nin önde gelen akademisyenleriyle birlikte 6 yıldır kesintisiz devam eden Anadolu'nun Akademisi, güz döneminde katılımcılarını birbirinden zengin içeriklerle hazırlanmış 17 farklı programla misafir edecek.

Duayen İsimler Yer Alacak

6 hafta sürecek eğitim programında; akademik kültürel çalışmalardan sosyal kültürel çalışmalara, geleneksel sanatlardan sinema çalışmalarına kadar birçok farklı konunun ele alınacağı derslerde katılımcılar, Türkiye’nin önde gelen duayen isimleriyle biraraya gelecek.

Başvuru İçin Son Tarih 28 Ekim Pazar


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; güz dönemi programları için başvuruların http://www.fikirvesanat.org internet adresi üzerinden alınacağı belirtilirken, akademik ve sosyal kültürel çalışmalar için akademi binasında mülakat ile başvuruların gerçekleştirileceği ifade edildi.
Açıklamada başvurular için son tarihin 28 Ekim Pazar günü olduğu belirtilirken, mülakat sonuçlarının da yine http://www.fikirvesanat.org adresi üzerinden duyurulacağı bildirildi.

22 Ekim Pazartesi günü 19.00’da Felsefe üstadı Prof. Dr. Mahmut Kaya'nın açılış dersini gerçekleştireceği Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nin güz dönemi programı ve öğretim kadrosu şu şekilde:
Politika Teorisi / Ali Yaşar SARIBAY
Filozof Gibi Düşünmek / Rahmi KARAKUŞ
Estetik, Sanat ve Şiir / Turan KOÇ
Kelam ve Kritik / Talha Hakan ALP
İslam, İman ve İhsan Boyutuyla Klasik Edebiyatımız / Dursun Ali TÖKEL
Roman Estetiği / Gülsemim HAZER
Türk Müziği Meşki / Doğan DİKMEN
Sine- Felsefe / Aybars Bora KAHYAOĞLU
Nota Okuma ve Yazma / Hacı Bekir KURŞUNET
Nota Okuma, Yazma ve İşitme / Hacı Bekir KURŞUNET
Ebru Sanatı / Songül ERGÜN
Hikaye Anlatıcılığının Görsele Açılan Kapısı: Senaryo / Selman KILIÇASLAN
Hüsn-i Hat / Orhan ALTUĞ
Aile İçi İlişkiler ve İletişim II / Mehmet KAYA
Dil Düşüncesi / Servet KIZILAY
Tasavvuf Okumaları / Ali Vasfi KURT
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]