Serdivan Fikir Sanat Akademisi başlıyor

Sanat, Sanatkârlar, Kurslar ve Ünlüler
Sanat, Sanatkârlar, Kurslar ve…
Sanat kursları
Sanat kursları
Serdivan
serdivan
9 yıl önce
Serdivan Fikir Sanat Akademisi Ömer Tuğrul İnançer, Ferhat Kentel, Tahsin Görgün, Süleyman Seyfi Öğün, Besim Dellaloğlu, Ekrem Demirli ve Rahmi Karakuş’un yanı sıra alanında uzman birçok akademisyenin de katılımıyla başlıyor.

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, başvuruların 22 Ekim Salı günü sona erdiği ve akademiye yaklaşık 800 kişinin başvurduğu belirtildi. Yapılan mülakatlar sonunda kayıt işlemleri tamamlanan öğrenciler, 28 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da, modernite, gündelik hayat ve kimlikler dersi kapsamında usta isim Ferhat Kentel’le bir araya gelecek.

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’ne kaydolan öğrenciler derslerini Serdivan Kültür Merkezi’nde görecek. Akademi’de, Medeniyet Araştırmaları ve Dil Eğitimi Merkezi’nin yanı sıra İslam İlimleri Araştırma Merkezi ve Serdivan Sanat Merkezi adlarıyla araştırma merkezleri de olacak. Ayrıca Serdivan Gençlik ve Fikir Kulübü ile Serdivan Anneleri Topluluğu kulüpleri de akademi bünyesinde çalışma yapılacak. İçerisinde Felsefe, Sanat ve Sosyal Bilimler Kitaplığı’nı da barındıran Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin bu özelliğiyle bölgede tek olduğu ifade edilerek; sekiz hafta boyunca alanlarında uzman isimlerin ders vereceği akademi ile ilgili bilgi almak isteyenlerin www.fikirvesanat.org internet adresini ziyaret edebilecekleri belirtildi.