Selden etkilenen 4 ilçeye ödenek dağıtılacak

Sakarya’da yaşanan sel felaketi nedeniyle ilçe belediyelerinin talep ettikleri ödenekler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın girişimleriyle Başbakanlık AFAD Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylandı. Buna göre 4 ilçeye toplam 1,2 Milyon TL ödenek yapılacak.

Sakarya’da 24 Haziran 2015 tarihinde aşırı yağışlar neticesinde meydana gelen sel felaketi sonrasında ilçe belediyelerin talep ettikleri ödenekler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın girişimleriyle Başbakanlık AFAD Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanarak, dört ilçeye toplam 1,2 milyon TL’lik ödenek verilmek üzere yola çıktı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin talep ettiği 50 milyon TL’lik kredi de Bakan İslam’ın girişimleri ile onaylandı. Yaşanan sel felaketi sonrası Erenler ilçesine 310 Bin TL, Akyazı ilçesine 606 Bin TL, Karasu’ya 192 Bin TL ve Kocaali’ye 92 Bin TL ödenek verilecek. Toplam 1,2 milyon TL’lik ödenek sel felaketinden etkilenen belediyelerin yaralarını saracak.

Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapım çalışmaları için ihtiyaç duyduğu kredi de Bakan İslam’ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucu onaylandı. İl Bank Genel Müdürlüğü’nden talep edilen 50 milyon TL kredi hem kabul edildi hem de geri ödemesi 120 aydan 180 aya çıkarıldığı belirtildi.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
58a2e8dd0965481de65345f11ed994ea@