Şehrin yeni giriş kapısında çalışmalar hızlandı

32 Evler ve Hızırilyas Tesisleri arasında yapımı devam eden şehrin yeni giriş kapısında incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehir ulaşımı için önemli bir alternatif olacak bulvarda işlemlerimiz sürüyor. İnşallah ulaşım alanında başlattığımız yatırımlarımıza şehrimizin dört bir yanında aralıksız devam edeceğiz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak olan şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut’un da hazır bulunduğu incelemelerde Başkan Toçoğlu’na çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Şehir ulaşımına büyük rahatlık getirecek bir projenin hayata geçirildiğini vurgulayan Başkan Toçoğlu, çalışmalarda önemli bir aşama kaydedildiğini ifade etti.

Projeler hayata geçiriliyor

Kısa bir süre önce şehir ulaşımında hayata geçirecekleri 12 projenin tanıtımını yaptıklarını hatırlatan Başkan Toçoğlu, “Ortaya koyduğumuz projeler doğrultusunda çalışmalarımıza hemen başladık. Tepekum-Kuyudibi yolunun birinci etabında çalışmalarımız tamamlanmak üzere, yeni stad çevresi yollarımız yapılıyor, Yazlık’ta hayata geçireceğimiz büyük kavşak projemiz için ihaleyi gerçekleştirdik, Ada AVM önündeki üst geçitte ve Yavuz Selim Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor. Şehrin giriş kapılarından birisi olacak 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasındaki bulvarda da önemli bir aşama kaydettik. Bu bulvar ile birlikte E-5 üzerinden gelen araçlar doğrudan Kampüs’e ve Serdivan’a ulaşım sağlayabilecekler. Bulvar tamamlandığında şehre girişte yaşanan trafik yoğunluğunun önemli bir ölçüde azalacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

Ulaşım yatırımları devam edecek

Bulvarda devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri paylaşan Başkan Toçoğlu, “Şu anda toprak işi ve istinat duvarlarının yapımı devam ediyor. Beşköprü Caddesi üzerine yapılan yeni menfez tamamlanmak üzere. Bu çalışmaların ardından SASKİ ve diğer ilgili kurumların altyapı çalışmaları başlayacak. 25 metre genişliğinde, 1 kilometre uzunluğundaki şehrin yeni giriş kapısını asfalt, yaya yolu, ışıklandırma ve çevre düzenlemelerinin ardından şehrimize kazandırmış olacağız. Yeni giriş kapısı Sakarya’ya çok yakışacak. Sakarya için çalışmayı sürdürecek, ulaşıma yönelik yatırımlarımıza şehrimizin dört bir yanında aralıksız devam edeceğiz. Şehir ulaşımı için önemli bir alternatif olacak bulvarımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yeni lastik satışı
yeni artvin expres
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]